در مدرسه علمیه خواهران معصومیه س یزد عنوان شد

طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان ع است

شناسه خبر : 54607

1396/10/20

تعداد بازدید : 108

طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان ع است
نشست تربیتی با حضور «حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی» در مدرسه علمیه خواهران معصومیه(س) یزد، برگزار گردید.

 

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی» استاد حوزه، با مطرح کردن این پرسش که «وظیفه ما به عنوان یک طلبه چیست؟» گفت: طلبگی به منزله سربازی برای امام زمان(عج) است و وظیفه هر سرباز در وهله اول شناخت فرمانده و سپس دفاع و پشتیبانی از او است.

وی ادامه داد: دروس حوزه وسیله‌ای برای شناخت هر چه بیشتر امام زمان(عج) و دفاع از ایشان است؛ اگر معرفت نسبت به امامت حاصل نشود خطر گمراهی و انحراف قوت می‌گیرد؛ علت گمراهی «توابین» و عدم اقدام به موقع در دفاع از ولایت نیز عدم معرفت صحیح نسبت به امام زمانشان بود. این معرفت در سایه تحقیق و بررسی و پژوهش پیرامون مسئله امامت امکان پذیر است.

استاد حوزه گفت: تمام مشکلات کنونی جامعه ریشه در تضعیف باورها و اعتقادات مردم دارد و راه حل آن تقویت و اصلاح اعتقادات جامعه است. در برهه حساس کنونی که دشمن با تمام توان به میدان آمده و مبانی اعتقادی شیعیان را مورد هجمه شدید قرار داده است و تمام تمرکز خود را بر احیای دین‌های گذشته و ایجاد فرقه‌های انحرافی گمارده، وظیفه طلاب به عنوان سربازان امام زمان(عج)، دفاع از اعتقادات تشیع و تقویت باورهای مردم در پرتو پژوهش است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) علمدار دفاع از حریم ولایت می‌باشند، عنوان کرد: اینکه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب(س) تا پای جان به دفاع از امامت پرداختند، نشان از عظمت این راه دارد. شیطان نیز با بزرگترین حیله‌ها را برای خروج از این مسیر به کار می‌گیرد.