معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار مطرح کرد

از زیباترین آموزه‌های اسلامی، عفو و گذشت هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است

شناسه خبر : 54601

1396/10/20

تعداد بازدید : 153

از زیباترین آموزه‌های اسلامی، عفو و گذشت هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است
نشست اخلاقی با موضوع آداب معاشرت و با حضور 40 نفر از طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم سیده زهرا موسوی» معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار در این نشست گفت: والاترین صفات در اخلاق معاشرت آن است که بدی‌های دیگران را با نیکی پاسخ دهیم و اگر کسی رفتار بدی با ما داشت، با وی به شایستگی رفتار کنیم.

خانم موسوی ادامه داد: از زیباترین آموزه‌های اسلامی در اخلاق معاشرت، عفو و گذشت در هنگام توانایی بر انتقام و مجازات است.

وی خاطرنشان کرد: یک فرد مسلمان باید نمونه اخلاق در جامعه اسلامی و نمادی از عدالت اجتماعی و احترام متقابل باشد؛ همچنین با توجه به اینکه طلاب علوم دینی، ادامه‌دهنده راه پیامبران الهی هستند، هویت آن‌ها نیز با دین خدا گره خورده است؛ بنابراین اخلاق و آداب معاشرت اجتماعی آنها بیشتر مورد توجه سایر افراد جامعه قرار می‌گیرد.

معاون آموزش مدرسه علمیه خواهران گله‌دار در ادامه به تشریح شان والای استاد پرداخت و تاکید کرد: حق استاد بر طالب علم این‌ است كه او را محترم و بزرگ شمرده و در حضور او به‌ سخنانش توجه کامل داشته باشد.

«خانم موسوی» در پایان به تبیین آیین‌نامه آموزشی پرداخت و اظهار کرد: حضور به موقع و رعایت ساعت کلاس، برنامه‌ریزی دقیق، مطالعه و مباحثه به‌موقع و رعایت پوششی که در شأن طلبه باشد از آداب تحصیل در حوزه است.

1007