6 ماه پیاده رویِ شیعیان هندی جهت زیارت حرم امام حسین ع

شناسه خبر : 54523

1396/10/18

تعداد بازدید : 190

6 ماه پیاده رویِ شیعیان هندی جهت زیارت حرم امام حسین ع
یک گروه ۷ نفره از شیعیان هندی در حیدرآباد هندوستان سفری با پای پیاده برای رفتن به زیارت حرم امام حسین (ع) در کربلا آغاز کردند که حداقل ۶ ماه به طول خواهد انجامید.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از thehindu، یک گروه 7 نفره از شیعیان هندی از شهر پرانی حویلی واقع در حیدرآباد هندوستان، سفری را که با پای پیاده حداقل 6 ماه به طول خواهد انجامید، برای زیارت حرم امام حسین (ع) در کربلا آغاز کرد.

این گروه از زوار با سرپرستی سید عبدالعلی، سالمند شیعه 66 ساله در اوایل صبح روز گذشته سفرشان را با پای پیاده به سوی نیودهلی و از آنجا به سمت کربلا آغاز کردند. آن ها برای اینکه از مرزهای پاکستان عبور نکنند از طریق هواپیما خودشان را به تهران رسانده و از آنجا قصد دارند به سوی یزد و سپس به سمت مرز عراق حرکت کنند.

عبدالعلی درباره این سفر زیارتی گفت: سفر به کربلا حداقل 6 ماه به طول خواهد انجامید. ما قصد داریم هر روز 35 تا 40 کیلومتر را در راستای اتوبان ملی پیاده روی کنیم. یعنی روزانه 8 ساعت راه خواهیم رفت.

دو نفر از این گروه هفت نفره پیش از این دوبار با پای پیاده به زیارت کربلا رفته اند. یک وسیله نقلیه مواد غذایی و اسباب استراحت را با آن ها تا نیودهلی می آورد.

یکی از اعضای گروه می گوید: ما خودمان را برای این سفر آماده کرده ایم و بیش از دو ماه هر روز پیاده روی کرده ایم تا آمادگی این سفر خطیر را داشته باشیم. بدون آمادگی نمی توان به این راه قدم گذاشت.

علی اصغر تاجر 31 ساله ای که با همراهان شیعه در این راه قدم می گذارد، اهمیت زیارت با پای پیاده را این گونه بیان کرد: من یک شغل در دوبی به دست آوردم، اما برای رفتن به کربلا از آن دست کشیدم. رفتن با پای پیاده به کربلا نشانه تقوا است و چیزی بیشتر از آن طلب نمی کنم.