شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزوی:

فتنه‌گران حوادث اخیر کشور به اشد مجازات محکوم شوند/از مطالبات معیشتی مردم غفلت نشود

شناسه خبر : 54477

1396/10/18

تعداد بازدید : 308

فتنه‌گران حوادث اخیر کشور به اشد مجازات محکوم شوند/از مطالبات معیشتی مردم غفلت نشود
شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزوی با صدور بیانیه‌ای خواستار اشد مجازات برای فتنه‌گران حوادث اخیر در کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزوی با صدور بیانیه‌ای خواستار اشد مجازات برای فتنه‌گران حوادث اخیر در کشور شد.

در این بیانیه آمده است: چند روزی است که باز مار فتنه سر برآورده و عده‌ای بی ریشه که از اصل خود بریده و نه از اسلامیت و نه ایرانیت چیزی جز نامی درشناسنامه، ندارند؛ با تخریب اموال عمومی و دارایی خصوصی مردم، متعرض جان، مال و آبروی این ملت  شده‌اند. اطمینان واثق داریم که این بار هم به اعتبار آیه شریفه « فامالزبد فیذهب جفاء و اما ما ینفع الناس فیمکث » از بین خواهند رفت ولی نکاتی چند قابل توجه است که به اختصار تذکر داده می‌شود.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: بر همگان لازم است هم نوا با امام سجاد (ع) که فرمود: «الحمد لله الذی جعل اعدانا من الحمقا و الجهلا»؛ خدای را بر حماقت دشمنان داخلی و خارجی‏مان شکر گوییم. چرا که اگر با سوزاندن پرچم جمهوری اسلامی و توهین به کلمه لااله الا الله و شعارهای ضد دینی و ضد قرآنی در افشای ماهیت خود عجله نمی‌کردند ممکن بود عده‌ای از مردم مظلوم و مستضعف بخاطر مشکلات معیشتی و مطالبات بحق اقتصادی خود با آنان همراهی کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای به خاطر  تذکرات پی در پی نسبت به ضرورت بصیرت، خطرات فتنه و روشنگری نسبت به دشمن و نقشه‌هایش تشکر کرده دعا می‏کنیم سایه پرعظمت و کلام پر برکتش برای امت مستدام باشد.

در این بیانیه آمده است: از مردم بصیر، انقلابی و ولایت مدار ایران اسلامی به خاطر حضور بجا و به موقع در صحنه مقابله با فتنه و فتنه گران، تقدیر و تشکر می‏کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: به فرموده قرآن کریم که « فتنه را اشد از قتل می‏داند» ما نیز فتنه و فتنه‌گر را محکوم کرده تقاضای اشد مجازات برای آنان را داریم و معتقدیم قوه محترم قضائیه باید به آیه شریفه «و قاتلوا هم حتی لا تکون فتنه» عمل کرده و با توجه به آیه «ولایخافون لومه لائم» از ملامت هیچ ملامتگری نهراسند.

در این بیانیه اذعان شده است: به دولت تذکر می‏دهیم حضور مقتدرانه و حکیمانه مردم در صحنه برای دفاع از اسلام، انقلاب و ولایت فقیه بوده نه تأیید سیاست‌ها و عملکردهای دولت لذا به هیچ وجه نباید مطالبات معیشتی مردم در سیاست‏های اقتصادی و عزت ملی در سیاست‏های خارجی مورد غفلت و تحت الشعاع قرار گیرد.