چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» در کربلا

شناسه خبر : 54387

1396/10/16

تعداد بازدید : 169

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» در کربلا
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی دینی ـ فرهنگی «بهار شهادت»، 3 تا 7 شعبان(31 فروردین تا 4 اردیبهشت 97) در کربلای معلی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی کفیل؛ این جشنواره همه ساله به همت آستان‌های مقدس حسینی و عباسی و به مناسبت سالروز ولادت امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و امام سجاد(ع) برگزار می‌شود.

این جشنواره که با حضور شخصیت‌های مختلف دینی، فرهنگی، قرآنی و دانشگاهی از عراق و کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود، شامل برنامه‌های مختلفی از قبیل نمایشگاه کتاب، محافل انس با قرآن، نشست‌های علمی و پژوهشی، محافل ادبی و ... است.

در همین راستا، کمیته دائمی برگزارکننده این جشنواره، نشستی با هدف بررسی مقدمات لازم برای برگزاری این رویداد دینی ـ فرهنگی برگزار کرد.

سید عقیل یاسری، معاون رئیس بخش امور فکری و فرهنگی آستان عباسی و عضو کمیته برگزارکننده جشنواره در این باره گفت: چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی بهار شهادت در شرایطی برگزار می‌شود که کشور عراق از لوث تکفیری‌های داعش پاکسازی شده و این جشنواره امسال با شعار «بالحسین(ع) ثائرون و بالفتوى منتصرون» برگزار می‌شود/.