به خاطر طراحی جسورانه مورد توجه قرار گرفته است؛

مسجد ۹۹ گنبدی سیدنی، تلاشی برای توسعه روابط ادیان

شناسه خبر : 54272

1396/10/12

تعداد بازدید : 314

مسجد ۹۹ گنبدی سیدنی، تلاشی برای توسعه روابط ادیان
مسجد جدید ۹۹ گنبدی استرالیا به خاطر طراحی جسورانه مورد توجه قرار گرفته است اما «آنجلو کندلپس» (Angelo Candalepas) معمار این بنا امیدوار است که اثرش بیش از آنکه مورد ستایش قرار بگیرد، سبب گسترش روابط بین ادیان شود.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از پایگاه خبری cnn؛ این مسجد که خرداد ماه سال ۹۷ همزمان با ماه مبارک رمضان افتتاح خواهد شد، به گونه‌ای طراحی شده که همه بازدیدکنندگان صرفنظر از دینشان در آن احساس خوشایندی داشته باشند.

سپتامبر گذشته درهای این مسجد که هنوز ناتمام است در حاشیه جشنواره معماری سیدنی به روی مردم باز شد. معماران از مسجد بازدید می‌کردند در حالیکه مسلمانان برای بازدیدکنندگان در مورد دینشان صحبت می‌کردند.

این مسجد جالب توجه که با هزینه ۹ میلیون دلار ساخته شده، تصورات کلیشه‌ای در مورد ظاهر یک مسجد را به چالش می‌کشد.

زکریا متیوز، رئیس هیئت اسلامی منطقه «پانچ باول» سیدنی می‌گوید: طراحی مدرن مسجد راه‌حلی برای مشکلات موجود بر سر راه دریافت مجوز ساخت مساجد جدید است.

وی افزود: در سال‌های اخیر برای صدور مجوز ساخت مسجد در استرالیا مشکلات زیادی مطرح می‌شود اما خوشبختانه ساخت این مسجد بلافاصله از سوی شورای شهر تصویب شد.

از بیش از ۳۴۰ مسجد استرالیا بیش از نیمی در ایالت «نیو ساوت ولز» به پایتختی سیدنی واقع هستند. پانچ باول محل ساخت این مسجد، منطقه‌ای در جنوب غربی سیدنی است