از این پس زنان هندی می توانند بدون محرم به زیارت خانه خدا بروند

شناسه خبر : 54216

1396/10/11

تعداد بازدید : 209

 از این پس زنان هندی می توانند بدون محرم به زیارت خانه خدا بروند
نارندرا مودی نخست وزیر هندوستان در آخرین پیام رادیویی سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد که از این پس زنان می توانند بدون همراهی سرپرست مرد در مراسم سالانه حج شرکت کنند.

به نقل از پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از ndtv؛ نخست وزیر هند طی پیامی رادیویی اعلام کرد قانون مربوط به شرکت زنان در مراسم حج و زیارت خانه خدا تغییر پیدا کرده است و از این پس زنان مسلمانی که برای شرکت در این مراسم درخواست می دهند می توانند بدون سرپرستی مردان در مراسم سالیانه حج شرکت کنند.

نارندرا مودی نخست وزیر هندوستان در آخرین پیام رادیویی سال 2017  میلادی ضمن اعلام این خبر گفت: من متوجه شدم که اگر زنان بخواهند در مراسم زیارت حج شرکت کنند اجازه ندارند بدون سرپرستی یک مرد «محرم» به حج بروند. سپس با تحقیق و  بررسی به این نتیجه رسیدم که دولت هند عامل ایجاد کننده این محدودیت بوده است و متوجه شدم که در بسیاری کشورهای اسلامی دیگر چنین قانونی وجود ندارد.

مودی افزود: وزارت امور اقلیت ها این محدودیت را برداشته و از این پس زنان مسلمان می توانند بدون همراهی مردان به زیارت حج بروند.

نخست وزیر هند افزود: تاکنون 1 هزار و 300 زن برای رفتن به حج بدون سرپرستی محرم درخواست داده اند و آن ها نیز باید مانند مردان از حقوق برابری برخوردار باشند.