مراسم گرامیداشت 9دی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کردستان

شناسه خبر : 54158

1396/10/11

تعداد بازدید : 221

مراسم گرامیداشت 9دی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کردستان
حجت الاسلام والمسلمین صفی زاده در مراسم گرامیداشت 9دی گفت: اگر کسی چشم بینا نداشته باشد قابل تحمل است، اما اگر چشم دل نباشد، غیرقابل تحمل است؛ چون که مسیر سعادت و تعالی از طریق بصیرت و صبر به دست می آید. بصیرت یعنی واقعیت ها را به خوبی شناخته و حق و باطل را از یک دیگر بشناسیم.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، مراسم گرامیداشت 9دی ماه با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده»، مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان برگزار شد. در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده در سخنانی به مناسبت حماسه 9 دی عنوان داشت: درتاریخ زندگی ما روزها به طور طبیعی طی می شوند، اما روز هایی هستند که به خاطر خروش و اقدام مناسب مردم با روزهای دیگر فرق دارد.
وی به خسارت های ناشی از فتنه انگیزی اشاره کرد و بیان داشت: فتنه88 اگرچه خسارت های زیادی بر این کشور تحمیل کرد، اما 9 دی برکاتی داشت که پوششی بر این خسران شد؛ یکی از این برکات توجه به مقوله بصیرت است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان بصیرت را دارای جایگاه بزرگی در تقویم و تاریخ ایران دانست و افزود: روز بصیرت دارای جایگاهی برتر در تاریخ ایران معاصر است و به جا است که یک روز در ایران به عنوان روز بصیرت نامیده شود، زیرا داشتن بینش، روشنگری و آگاهی سیاسی از ضروریات است.
حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده به اهمیت بصیرت در قران کریم اشاره کرد و اظهار داشت: داشتن بصیرت و بینش آن چنان مهم است که  قرآن کریم در این باره به صراحت بیاناتی آورده است که می تواند راه گشا و آگاهی دهنده باشد.
وی اضافه کرد: نکته مهم در این رابطه این است که اگر کسی چشم نداشته باشد، طبعا قابل تحمل است، اما اگر چشم دل نباشد، غیرقابل تحمل است؛ چون که  مسیر سعادت و تعالی از طریق بصیرت و صبر به دست می آید. بصیرت یعنی واقعیت ها را به خوبی شناخت و توان آن را داشت که حق را از باطل جدا کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان در ادامه به جریان فتنه سال 88 اشاره نمود و گفت: در سال 88 یک فضای مه آلود شکل گرفت و باطل خود را به جای حق نشاند؛ در اینجا بصیرت و آگاهی ملی به میدان آمد و حماسه 9 دی را پدیدار شد.
حجت الاسلام و المسلمین صفی زاده افراد و احزاب را نشانه حق و حقیقت ندانست و عنوان داشت: انسان بصیر کسی است که حق و حقیقت امروز را ببیند و به دنبال شخص و حزب و خواص نباشد؛ آنچه که حق و باطل را جدا می سازد طرفداری از حقیقت راستین است و در این میان شخصیت معنایی ندارد.
وی  در پایان سخنان خود بر لزوم احساساتی عمل نکردن تاکید کرد و اعلام داشت: در حرکت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نباید احساسی عمل کرد؛ در هر شرایطی باید سلاح کارآمد بصیرت را به همراه داشت؛ اگر بصیرت نداشته باشیم قافیه را باخته ایم و کیان، آبرو، عزت و دینمان مورد هجوم دشمن قرار می گیرد.
انتهای پیام/1012