آیت الله نجفی:

اسلام اصیل فقط در مسیر اهل بیت است

شناسه خبر : 54112

1396/10/10

تعداد بازدید : 240

اسلام اصیل فقط در مسیر اهل بیت است
یکی از مراجع تقلید نجف اشرف بیان داشت: اگر بخواهیم اسلام اصیل را بیابیم باید آن را در مسیر اهل بیت (ع) جستجو کنیم.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران جمعی از شیعیان آذربایجان، هند، پاکستان، تانزانیا و استان‎های مختلف عراق با حضرت آیت الله شیخ بشیر نجفی از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار و گفت‎وگو کردند.

حضرت آیت الله نجفی با بیان این که اسلام اصیل و معتدل فقط در مسیر اهل بیت (ع) قرار دارد، به ظلم و ستم‎های که به اهل بیت(ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) شده است اشاره نمود و گفت: تحمل و صبر در برابر ظلم و ستم دشمنان با هدف اعتلای پرچم حق، اصلاح، حرکت در مسیر اسلام اصیل، استواری و هدایت مردم به سمت روشنایی و نور صورت گرفته است.

وی با اشار به رشادت و جانفشانی مجاهدان عراقی اظهار داشت: اعضای بسیج مردمی با هدف دفاع از دین، عقیده و مقدسات به مبارزه با جریان تروریستی داعش پرداختند. رشادت‎های آنان در نزد مردم بسیار بزرگ و مقدس است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: مجاهدان عراقی به عهد خود وفا کردند و به دفاع از این کشور و اسلام اصیل محمدی پرداختند. شما مانند یاران امام حسین(ع) هستید که هر آنچه داشتند در راه اسلام و سیدالشهدا(ع) اعطا کردند، پس اجر و پاداش شما بی شمار خواهد بود.

آیت الله نجفی با بیان اینکه خطر داعش هنوز به پایان نرسیده است اضافه کرد: شرایط عراق در دوران پساداعش بسیار دشوار است زیرا منافقینی در این کشور وجود دارند که از داعش خطرناک‎تر هستند. بنابراین باید تلاش بسیاری برای حفظ امنیت و سلامت عراق انجام دهیم.

وی تاکید کرد: ملت عراق با خون شهدای اعضای بسیج مردمی بر جریان تروریستی داعش پیروز شدند و به عزت رسیدند بر این اساس بر همه واجب است که به وظایف خود در قبال خانواده شهدا عمل و از آنان حمایت کنند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: درهای حوزه‎های علمیه نجف برای علم آموزی مومنان در جوار بارگاه مطهر امام علی (ع) و اشاعه نور اهل بیت(علیهم السلام) در سراسر جهان باز است.

آیت الله نجفی در پایان این دیدار به سوالات شرعی و عقائدی مهمانان پاسخ داد و از خداوند متعال عزت و کرامت مومنان را مسالت کرد