«راه‌کارهای تقویت صلح» محور کنفرانس بین‌المللی سودان

شناسه خبر : 53816

1396/10/06

تعداد بازدید : 208

«راه‌کارهای تقویت صلح» محور کنفرانس بین‌المللی سودان
کارگاه میان‌منطقه‌ای «تقویت فرهنگ صلح و تنوع فرهنگی» با هدف بررسی نقش ارزش‌های اسلامی در تقویت فرهنگ صلح از امروز(۶ دی‌ماه) در شهر خارطوم، پایتخت سودان آغاز شد.

به نقل از پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از خبرگزاری عربی إینا؛ این کارگاه دو روزه به همت سازمان علوم، فرهنگ و آموزش اسلامی(آیسسکو) و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی سودان، اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام، دانشگاه بین‌المللی آفریقا و در راستای انتخاب شهر «سنار» سودان به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی در حال برگزاری است.

«برجسته‌سازی نشانه‌های تنوع فرهنگی و مظاهر فرهنگ صلح و نقش آن در تقویت گفت‌وگو، هم‌زیستی مشترک و احترام متقابل»، «توسعه اجتماعی و معرفی نقش‌های اجتماعی،  فرهنگی، اقتصادی و امنیتی در اشاعه فرهنگ صلح در میان جوانان» و «تبیین ارزش‌های اسلامی و نقش آن در تقویت فرهنگ صلح و تنوع فرهنگی مورد استفااده جوانان در جوامع اسلامی و خارج آن» از اهداف برپایی این کارگاه است.

نمایندگان مؤسسه‌های دولتی، سازمان‌ها و انجمن‌های فکری و فرهنگی فعال در حوزه جوانان، تعدادی از پژوهشگران، اندیشمندان، اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ بین‌المللی آفریقا از ملیت‌های مختلف و کارشناسانی از سودان، نیجریه، کنیا و مصر در این کارگاه حضور دارند