به همت آستان عباسی برگزار شد؛

رقابت 53 بانوی حافظ قرآن در مسابقات قرآن کریم عراق

شناسه خبر : 53815

1396/10/06

تعداد بازدید : 240

رقابت 53 بانوی حافظ قرآن در مسابقات قرآن کریم عراق
نخستین دوره مسابقات ملی قرآن بانوان عراق به همت آستان عباسی و با رقابت ۵۳ حافظ قرآن از استان‌های مختلف این کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از وب‌سایت شبکه جهانی کفیل؛ نخستین دوره مسابقات ملی قرآن بانوان عراق به همت مرکز قرآن بانوان وابسته به بخش معارف اسلامی ـ انسانی آستان مقدس حضرت عباس(ع) در رشته‌های حفظ سه جزء نخست، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء و حفظ ۲۰ جزء برگزار شد.

در مرحله مقدماتی این مسابقات، ۲۰۰ حافظ قرآن از استان‌های مختلف عراق شرکت کردند که در نهایت ۵۲ متسابق به مرحله نهایی رقابت‌ها راه یافتند و طی دو روز در کربلای معلی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

هدف از برگزاری این مسابقات ترویج فرهنگ قرآنی، تقویت ارتباط معنوی بانوان با کتاب خدا و فعال‌سازی نقش قرآن کریم در زندگی روزمره افراد است.

سید احمد صافی، متولی شرعی آستان عباسی طی سخنانی در آیین اختتامیه این مسابقات ضمن توصیه به برگزاری چنین برنامه‌های قرآنی ویژه بانوان، بر لزوم جذب  بیشتر بانوان قرآنی و تشویق آنها به حفظ و مداومت بر تلاوت قرآن و تدبر در آیات که مزین شدن به فرهنگ قرآنی و پرورش نسلی آگاه و اخلاق‌‌مدار را به دنبال دارد، تاکید کرد.

در آیین اختتامیه این مسابقات، از نفرات برتر رشته‌های مختلف این مسابقات و اعضای کمیته داوری تجلیل شد