مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین مطرح کرد

اهمیت دوره‌های آموزشی مهدویت برای طلاب

شناسه خبر : 53677

1396/10/05

تعداد بازدید : 240

اهمیت دوره‌های آموزشی مهدویت برای طلاب
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران باید بواسطه دوره‌های آموزشی مهدویت خود را مسلح کنند تا با تغذیه علمی قوی در این عرصه به تبلیغ در جامعه بپردازند.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم‌لو» مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین، در نشست هم‌اندیشی که با حضور مسئولین بنیاد مهدی موعود(عج) استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: مباحث مهدویت و ارتقای معارف دینی طلاب و مبلغین امری ضروری است.
وی افزود: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران باید بواسطه دوره‌های آموزشی مهدویت خود را مسلح کنند تا با تغذیه علمی قوی در این عرصه به تبلیغ در جامعه بپردازند.
در ادامه این نشست «آقای کاشی» مسئول بنیاد مهدی موعود (عج) استان قزوین، به معرفی فعالیت‌های این بنیاد پرداخت و گفت: فعالیت‌های این بنیاد به چهار محور تقسیم می‌شود: 1- شناسایی نیروی انسانی -2-  جذب وگزینش -3-  گذراندن دوره‌های مقدماتی، تکمیلی، مجازی و تخصصی -4- ساماندهی در گروه تدریس، تبلیغ، تحقیق و ساماندهی عوامل اجرایی. 
وی افزود: باید طلابی که دوره آموزشی را گذرانده‌اند و یا متقاضی دوره مقدماتی می‌باشند، شناسایی و دسته‌بندی شوند و اطلاعات آن‌ها در قالب فرم به بانک اطلاعات این بنیاد ارائه گردد تا برنامه تکمیلی آنان تنظیم شود. 
در ادامه این نشست «آقای کرمیان» معاون بنیاد مهدی موعود (عج) استان قزوین، گفت: از مربیانی که دوره مقدماتی گذراندند در طرح یاران موعود آموزش و پرورش استفاده می‌کنیم.
در پایان این نشست «خانم نظری» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران قزوین، خواستار صدور گواهی مربیگری برای افرادی شد که دوره مقدماتی را سپری نمودند.
1007