نماینده دبیرخانه مرکزی جشنواره علامه حلی ره در استان زنجان:

جشنواره علمه حلی ره به یک برند علمی معتبر در کشور تبدیل شده است

شناسه خبر : 53673

1396/10/05

تعداد بازدید : 236

جشنواره علمه حلی ره به یک برند علمی معتبر در کشور تبدیل شده است
نماینده دبیرخانه مرکزی جشنواره علامه حلی(ره) در استان زنجان با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره علامه حلی(ره)، گفت: از جمله فعالیت‌هایی که در جامعه در زمینه تقویت انگیزه و روحیه پژوهشی انجام می‌شود، برگزاری جشنواره¬های پژوهشی است؛ از مهم‌ترین جشنواره ها که تبدیل به یک برند علمی قابل توجه در کشور شده، جشنواره علامه حلی(ره) است.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی» نماینده دبیرخانه مرکزی جشنواره علامه حلی(ره) در استان زنجان، در مراسم اختتامیه اولین جشنواره استانی علامه حلی (ره) در استان زنجان، گفت: پژوهش و تحقق زیربنای توسعه، پیشرفت و رشد جامعه است. 
وی افزود: هرجا موفقیتی به دست آمده، به خاطر برنامه‌ریزی بوده که از بستر پژوهش حاصل شده است. همچنین اگر بخواهیم علم در گذر زمان جاری بماند و منحصر در عصر و زمانی خاص نباشد، باید به پژوهش و تحقیق خلاق توجه کنیم؛ بنابراین، اگر حوزه‌های علمیه صرفا در نقش انتقال مبانی و انتقال میراث سلف ظاهر شوند، این علم ماندگار نخواهد شد. «آیت‌الله جوادی آملی»، در خصوص تدریس مسائل مستحدثه در کرسی‌های فقه، فرمودند: «حوزه‌ایی زنده و پویا است که تولید نظریه داشته باشد و تنها به انتقال معانی از گذشته اکتفا نکند.»
استاد حوزه در ادامه به ضرورت برگزاری جشنواره علامه حلی(ره) اشاره کرد و اظهار کرد: از جمله فعالیت‌هایی که در جامعه در زمینه تقویت انگیزه و روحیه پژوهشی انجام می‌شود، برگزاری جشنواره¬های پژوهشی است؛ از مهم‌ترین جشنواره ها که تبدیل به یک برند علمی قابل توجه در کشور شده، جشنواره علامه حلی(ره) است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی به جایگاه استان زنجان در تولید علم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: استان زنجان، استان مهمی در زمینه تولید محتوی دینی است؛ استادان و فضلای بسیاری در این استان وجود دارد که باید از این سرمایه‌ها به‌خوبی بهره‌برداری نمود. 
1007