نماينده ولي فقيه در استان اردبيل عنوان کرد

خطر نفوذ دشمن در جامعه بانوان را باید جدی گرفت

شناسه خبر : 53667

1396/10/05

تعداد بازدید : 170

خطر نفوذ دشمن در جامعه بانوان را باید جدی گرفت
نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: كشورهاي غربي هزينه‌هاي زيادي برای هجمه‌هاي فرهنگي در کشور ما سرمايه‌گذاري مي‌كنند؛ البته نسل جوان و دختران این مرز و بوم، جوانانی مستعد و هوشیار هستند و مي‌توانند با توطئه‌هاي دشمنان مقابله كنند.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آيت‌الله سيد حسن عاملي» نماينده ولي فقيه در استان اردبیل، در مراسم توديع و معارفه مدير حوزه‌هاي علميه خواهران استان اردبيل، با اشاره به هجمه‌هاي فرهنگي سنگين دشمنان، وجود حوزه‌هاي علميه خواهران را در استان لازم و ضروري دانست و گفت: از اصلي‌ترين مشکلات ما در زمينه فرهنگي، نفوذ افکار دشمن در میان جامعه بانوان است.
وي با بیان اینکه امروزه ارزش‌هاي ديني، انساني و اسلامي روز به روز كم‌رنگتر مي‌شود، اظهار کرد؛ كشورهاي غربي هزينه‌هاي زيادي برای هجمه‌هاي فرهنگي در کشور ما سرمايه‌گذاري مي‌كنند؛ البته نسل جوان و دختران این مرز و بوم، جوانانی مستعد و هوشیار هستند و مي‌توانند با توطئه‌هاي دشمنان مقابله كنند.
آيت‌الله عاملي معضلات اقتصادي جامعه را نشأت گرفته از ضعف فرهنگي قلمداد نمود و خاطرنشان كرد: تاريخ كشورهاي پيشرفته نشان مي‌دهد كه هركشوري که از نظر صنعتي پيشرفته است، ابتدا از نظر فرهنگي پيشرفت داشته؛ اگر ما بتوانيم احساس اتحاد جمعي را به مردم منتقل کنیم، افراد سرمايه‌دار نیز نسبت به ملت و كشور احساس دِين می‌کنند و در نتيجه منجر به حل معضلات اقتصادي خواهد شد.         
مؤسس حوزه‌هاي علميه خواهران اردبيل به اهميت پيام اقتدار فرهنگي مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) اشاره كرد و گفت: عواطف ارزشمند، وجدان كاري و اینکه انسان تنها به دنبال منافع فردی در فعالیت اقتصادی نباشد بسیار مهم است.
گفتنی است در پایان در پايان این مراسم، از زحمات «حجت‌الاسلام والمسلمين علي‌اصغر كاظمي» مدير سابق حوزه‌علمیه خواهران استان اردبیل تجليل شد و «حجت‌الاسلام والمسلمين طاهر لطفي» به عنوان مدير جديد حوزه‌ علميه خواهران استان اردبيل منصوب شد.
1007