ویژه طلاب مدارس علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری؛

مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شرعی در شهرکرد برگزار می شود

شناسه خبر : 53446

1396/10/02

تعداد بازدید : 178

 مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شرعی در شهرکرد برگزار می شود
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال آیت الله محمدعلی شرعی، مؤسس حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: مراسم یادبود این مجاهد نستوه، همزمان با سالروز ارتحالش در 11 دی ماه جاری در شهرکرد ویژه طلاب خواهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت الاسلام یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری، پیش از ظهر امروز در نشست اداری کارکنان این مدیریت، با اشاره به آیه 46 سوره مبارکه الرحمن، به بیان روایتی از امام صادق(ع) در این رابطه پرداخت و گفت: از منظر امام صادق(ع) خائف از مقام پروردگار کسی است که خداوند متعال او را می بیند و کلام او را می شنود و هر عمل خوب و بدی که انجام می دهد از منظر حق تعالی پوشیده نیست.

وی با تأکید بر اینکه خائف از مقام پروردگار به درجه یقین رسیده و در همه کارها خدا را می بیند، افزود: به یقین پاداش چنین فردی جنت الاعلی است چراکه بهشت نتیجه حسن فعلی اعمال است.

حجت الاسلام رحمانی با بیان اینکه بهشت آن پاداشی است که به اعمال نیکوی ما می دهند، خاطرنشان کرد: فعل نیکو و توفیق انجام فعل حَسن باب ورود به بهشت و ارتکاب به فعل زشت و قبیح هم دروازه ورود به جهنم است.

وی در ادامه همراهی و همدلی را لازمه انجام فعالیتها دانست و اظهار کرد: باید بکوشیم همه فعالیتهایمان برای رضایت حق تعالی باشد که اگر این شد دیگر دغدغه ای وجود ندارد؛ کار جهادی لازمه پیشبرد برنامه های حوزه های علمیه خواهران است.

مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال آیت الله محمدعلی شرعی، مؤسس حوزه های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: باید در استان ویژه برنامه ای به همین مناسبت با حضور طلاب مدارس علمیه برگزار شود.

این مقام مسؤول با بیان اینکه آیت الله شرعی یک عالم مجاهد به معنای واقعی کلمه بود، خاطرنشان کرد: مراسم یادبود این مجاهد نستوه، همزمان با سالروز ارتحالش در 11 دی ماه جاری در استان چهارمحال و بختیاری ویژه طلاب خواهر برگزار می شود.

حجت الاسلام رحمانی همچنین به برگزاری اجلاسیه مشترک مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران استان در نیمه نخست دی ماه جاری اشاره کرد و گفت: این اجلاسیه در راستای هماهنگی هر چه بیشتر و برای بیان دیدگاه ها و ارائه پیشنهادات مدیران و معاونان مدارس علمیه خواهران استان برگزار می شود.

وی با تأکید بر اینکه در این اجلاسیه باید 4 کمیسیون مالی و اداری، فرهنگی و تبلیغی، آموزش و پژوهش و مدیران تشکیل جلسه دهند، اظهار کرد: مسؤولیت هر یک از این کمیسیون ها بر عهده معاونتهای مربوطه مدیریت حوزه علمیه خواهران استان است.

مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری در پایان به برگزاری همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود مدارس علمیه این استان اشاره کرد و گفت: این همایش 5 و 6 دیماه به میزبانی شهر مقدس قم با حضور بیش از 200 طلبه خواهر برگزار می شود.