با حضور امام جمعه اردبیل انجام شد؛

تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل

شناسه خبر : 53216

1396/09/29

تعداد بازدید : 625

تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل
مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با حضور آیت‌الله عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، آیت‌الله عاملی در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل با اشاره به وجود هجمه های فرهنگی سیاه و سنگین، پدیده حوزه های علمیه خواهران را در استان لازم و ضروری دانست و اظهار کرد : یکی از اصلی ترین دلایل شکست ما در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، نفوذ دشمن به زندگی نصف جامعه ما یعنی بانوان است.
وی با اشاره به اینکه ارزش‌های دینی، انسانی و اسلامی روز به روز در زندگی افراد جامعه کم رنگ‌تر می‌شود گفت : کشورهای غربی مبالغ زیادی برای ایجاد هجمه‌های فرهنگی سرمایه گذاری می‌کنند بنابراین نسل جدید باید هوشیار باشند و با توطئه‌های دشمن مقابله کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل معضلات اقتصادی جامعه را نشأت گرفته از ضعف فرهنگی قلمداد کرد و  افزود : تاریخ کشورهای پیشرفته نشان می دهد که برای پیشرفت در صنعت هر کشور ابتدا باید از نظر فرهنگی پیشرفت داشت .
 
آیت الله عاملی گفت : اگر ما بتوانیم احساس جمعی را به مردم جامعه منتقل دهیم افراد سرمایه دار احساس دِین نسبت به ملت و کشور کرده و در نتیجه منجر به حل معضلات اقتصادی خواهد شد.
وی  به اهمیت پیام اقتدار فرهنگی مقام معظّم رهبری  اشاره کرد و گفت :احساس‌های بلند، وجدان کاری و اینکه انسان به دنبال صنعت و منافع فردی در فعالیت اقتصادی نباشد بسیار مهم است.
گفتنی است در پایان حجت‌الاسلام والمسلمین طاهر لطفی به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه خواهران استان اردبیل منصوب و از زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر کاظمی تجلیل شد.