چگونگی مفهوم شناسی، منبع یابی و آفرینش یک اثر پژوهشی در کتاب رموز پژوهشگری

شناسه خبر : 52886

1396/09/26

تعداد بازدید : 434

چگونگی مفهوم شناسی، منبع یابی و آفرینش یک اثر پژوهشی در کتاب رموز پژوهشگری
کتاب رموز پژوهشگری؛ مفهوم شناسی، منبع یابی و آفرینش یک اثر پژوهشی از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، مفهوم شناسی، منبع یابی و آفرینش یک اثر پژوهشی نوشته سید حسین اسحاقی توسط  مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران چاپ و روانه بازار شده است.

این کتاب مروری بر بایسته‌های امر پژوهش و ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق است.

در این اثر نخست به بیان مفهوم پژوهش و انواع تحقیق پرداخته شده و کارکردهای پژوهش، لزوم آشنایی با مسأله تحقیق و هدفمندی آن بیان گردیده است. آنگاه به بحث در مورد ضرورت تنظیم ضوابط پژوهش و شاخص‌های مهم پرسش‌گری در آن پرداخته شده و انوع روش تحقیق، لزوم درک مفاهیم تحقیق مورد نظر و تنظیم چارچوب‌های نظری آن تبیین گردیده است.

نویسنده در ادامه به ضرورت تعیین فرضیه تحقیق و متغیرهای مربوط به آن اشاره کرده و پیش‌نیازهای مطالعات و پژوهش‌های دینی را بررسی نموده است.

وی معتقد است برای خلق یک اثر تحقیقی مطلوب باید یک نقشه راه ترسیم گردد بدین معنا که ابتدا مرزهای تحقیق مورد نظر ترسیم شده و سپس زوایای گوناگون آن فیش‌برداری شده و سرانجام آرایه‌های مختلف نگارش و ویرایش در آنها لحاظ گردد.

چگونگی استفاده از منابع و مراجع کتا‌خانه‌ای و الکترونیکی از دیگر مندرجات مهم مطرح شده در این نوشتار است.

کتاب رموز پژوهشگری؛ مفهوم شناسی، منبع یابی و آفرینش یک اثر پژوهشی با شمارگان 2000 نسخه و به قیمت 6500 تومان با قطع رقعی منتشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.