سرمه سعادت؛

تحلیل تطورات آراء متکلمان مسلمان پیرامون وحیانی بودن محتوای قرآن کریم در کتاب کلام وحیانی

شناسه خبر : 52882

1396/09/26

تعداد بازدید : 360

تحلیل تطورات آراء متکلمان مسلمان پیرامون وحیانی بودن محتوای قرآن کریم در کتاب کلام وحیانی
کتاب کلام وحیانی؛ تحلیل تطورات آراء متکلمان مسلمان پیرامون وحیانی بودن محتوای قرآن از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، کتاب کلام وحیانی؛ تحلیل تطورات آراء متکلمان مسلمان پیرامون وحیانی بودن محتوای قرآن کریم نوشته صغری بیگم طهماسبی یزدآبادی از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران چاپ و روانه بازار شده است.

در کتاب حاضر، تطورات آراء متکلمان مسلمان پيرامون وحياني بودن محتواي قرآن کريم تحليل و بررسي شده است.

مباحث اين اثر در چهار فصل سامان يافته است.

ابتدا ديدگاه‌هاي مختلف پيرامون وحياني بودن قرآن کريم مطرح شده، سپس تطورات آراء متکلمان اهل سنت پيرامون وحياني بودن محتواي قرآن مورد بررسي قرار گرفته، در ادامه تطورات آراء متکلمان شيعه پيرامون وحياني بودن محتواي قرآن واکاوي شده و در نهايت نيز ديدگاه‌هاي متکلمان شيعه و اهل سنت پيرامون وحياني بودن محتواي قرآن کريم مورد مقايسه و تحليل واقع شده است.

در مقدمه این کتاب می خوانیم: «وحی یکی از آموزه های مهم در اسلام است که بررسی آن همواره مورد توجه اندیشمندان اسلامی بوده است. متکلمان، مفسران، فلاسفه و عرفا به بحث پیرامون وحی و حقیقت آن پرداخته اند.

متکلمان با رد دیدگاه فلاسفه و عرفا پیرامون وحی، سعی کرده اند نشان دهند که پیامبر صرفا ابلاغ کننده وحی است و اصل آن از جانب خداست. آن ها دیدگاه فلاسفه و عرفا را که معتقدند، پیامبران با تکامل روحی به مرتبه ای می رسند که حقایق وحیانی را درک می کنند، رد کرده اند».

کتاب کلام وحیانی؛ تحلیل تطورات آراء متکلمان مسلمان پیرامون وحیانی بودن محتوای قرآن با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 4800 تومان در 128 صفحه با قطع رقعی روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.