سرمه سعادت؛

مروری اجمالی بر کتاب شیطان گریزی

شناسه خبر : 52877

1396/09/26

تعداد بازدید : 365

مروری اجمالی بر کتاب شیطان گریزی
کتاب شیطان گریزی به همت مرکز نشر هاجر چاپ و روانه بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، کتاب شیطان گریزی نوشته فاطمه شاه محمدی از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شده است.

این کتاب در سه فصل با عناوینی همچون «ماهیت، فلسفه و فرجام شیطان»، «روش های شیطان در گمراهی انسان» و «راه های مبارزه با شیطان» تهیه و تنظیم شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «دنیا دار تزاحم و آمیخته با خیر و شر است و همیشه افرادی بوده اند که درصدد آزار و اذیت رساندن به دیگران بودند. افراد شرور، موذی و طاغی که باعث آزار و فساد هستند و شیاطین از این دسته اند.

از جمله شیاطین جنی، ابلیس است که آدم علیه السلام را فریب داد و باعث هبوطش از بهشت گردید. هر چند دایره شیطان وسیع است و شیاطین انسی را نیز شامل می شود، لیکن در این تحقیق بررسی شیطان به معنی اخص آن که همانا ابلیس است، پرداخته شده است. او که پس از آفرینش آدم علیه السلام در اثر تکبرش رانده درگاه الهی شد و چون آدم را عامل این راندگی می دانست، کینه او و اولادش را در دل پروراند و قسم یاد کرد که گمراهشان سازد و بدبخت و جهنمی شان کند».

کتاب شیطان گریزی با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 3600 تومان در 96 صفحه با قطع رقعی روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.