در جلسه شورای پژوهشی حوزه خواهران قزوین تاکید شد:

پژوهش؛ نیروی محرک توسعه پایدار است

شناسه خبر : 52641

1396/09/21

تعداد بازدید : 172

پژوهش؛ نیروی محرک توسعه پایدار است
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لو تصریح کرد: نقش پژوهش در توسعه همه جانبه پایدار چنان برجسته و انکار ناپذیر بوده که آن را می توان بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست .
به  گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران ،حجت‌الاسلام والمسلمین رضا کاظم‌لو، امروز در جلسه شورای پژوهشی مدارس حوزه علمیه خواهران استان قزوین به اهمیت پژوهش در حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: برای انجام تحقیق و پژوهش در عصر انفجار اطلاعات، به روش ها، ابزار و امکانات نوینی نیازمندیم که یکی از عوامل پیشرفت کشورهای پیشرفته دنیا بازنگری جدی در پیدایش و کاربرد ابزار و روش های تحقیقاتی است.
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین افزود: هر جامعه ای برای ایجاد تغییرات جدی و گذر از وضعیت نا مطلوب و رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده آل و همچنین بهسازی کارها نیازمند تحقیقات و مطالعات پژوهشی است.
وی خاطرنشان کرد: تحقیق برای انسان کنجکاو و درگیر با مسائل زندگی یک رویکرد ضروری و در عین حال عادی است و اساس معرفت و شناخت علمی وی را تشکیل می دهد.
حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لو تصریح کرد: نقش پژوهش در توسعه همه جانبه پایدار چنان برجسته و انکار ناپذیر بوده که آن را می توان بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه است.
استاد حوزه علمیه قزوین اظهار کرد: پژوهش و پژوهشگر در جامعه ای صاحب ارزش و جایگاه هستند که در عرصه های مختلف، به آنها احساس نیاز شود و فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری در آن جامعه وجود داشته باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین افزود:در حوزه پژوهش راه طولانی  در پیش داریم و نباید از شرایط موجود نا امید شویم، بلکه باید به جایی برسیم که پژوهش برای جامعه امری بدیهی، طبیعی و نهادینه شده و نگاه همدلانه و همسویانه به پژوهشگران و صاحبان تحقیق وجود داشته باشد.