سرمه سعادت؛

نیم نگاهی بر کتاب حرکت تکاملی تاریخ از منظر قرآن

شناسه خبر : 52504

1396/09/20

تعداد بازدید : 287

نیم نگاهی بر کتاب حرکت تکاملی تاریخ از منظر قرآن
کتاب حرکت تکاملی تاریخ از منظر قرآن به همت مرکز نشر هاجر چاپ و روانه بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، کتاب حرکت تکاملی تاریخ از منظر قرآن نوشته معصومه حاجی مقصودی به همت مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شده است.

این کتاب در چهار فصل «کلیات»، «ویژگی های حرکت متعالی تاریخ»، «عوامل حرکت متعالی تاریخ و راهکارهای اصلاحی» و «فرجام حرکت تاریخ بر پایه سنت های الهی» تهیه و تنظیم شده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «حرکت، یکی از مباحث اساسی در بحث تکامل تاریخ به شمار می آید. از دیدگاه قرآن، حرکت تاریخ به سوی عبودیت و و حاکمیت ارزش ها و متعالی شدن انسان هاست و اگر غیر از این بود، حرکت تاریخ، امری لغو و پوچ بود.

یکی از مباحثی که قرآن در راه مقصودهای تربیتی، به آن پرداخته، بحث از حرکت تکاملی و هدف دار تاریخ و فرجام درخشان آن است. توجه به مباحث عمیق قرآن در این زمینه، امیدبخش حق طلبان راستین در طول تاریخ است؛ زیرا در زمینه حرکت تاریخ، نظریه های مختلف با تکیه بر تجربیات بشری ارائه شده است که از استواری و اتقان برخوردار نیستند؛ بنابراین، تکیه بر یک منبع وحیانی در این باب ضرورت می یابد».

کتاب حرکت تکاملی تاریخ از منظر قرآن با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 3900 تومان در 104 صفحه با قطع رقعی روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.