سرمه سعادت؛

درآمدی بر مبانی سبک زندگی قرآنی در یک کتاب

شناسه خبر : 52501

1396/09/20

تعداد بازدید : 244

درآمدی بر مبانی سبک زندگی قرآنی در یک کتاب
کتاب درآمدی بر مبانی سبک زندگی قرآنی از سوی مرکز نشر هاجر چاپ و روانه بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، کتاب درآمدی بر مبانی سبک زندگی قرآنی نوشته راضیه علی اکبری از سوی مرکز نشر هاجر وابسته به مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شده است.

این کتاب در چهار فصل با عناوینی همچون «مفهوم شناسی»، «ایمان، مبنای نظری»، «عمل صالح، مبنای علمی» و «الگوهای سبک زندگی قرآنی» تهیه و تنظیم شده است.

در بین کتاب های سبک زندگی، تا به حال هیچ اثری به صورت مبنایی به «سبک زندگی قرآنی» نپرداخته است. مجموعه حاضر در نظر دارد بر اساس آیه 97 سوره نحل که خداوند می فرماید: «من عمل صالحا من ذکر أو أنثی و هو مؤمن فلنحیینه حیوه طیبه؛ هر کس از مرد و زن که کاری نیک و شایسته کند در حالی که مؤمن باشد هر آینه او را به زندگانی پاک و خوشی زنده بداریم و مزدشان را بر پایه نیکوترین کاری که می کردند پاداش دهیم»، دو مؤلفه «ایمان و عمل صالح» را به عنوان مبانی سبک زندگی قرانی مورد بررسی قرار دهد.

در بخش دیگری از کتاب حاضر نویسنده به معرفی الگوهای سبک زندگی قرآنی پرداخته و افرادی مانند: رسول گرامی اسلام(ص)، امام علی(ع)، ابراهیم(ع)، اسماعیل(ع)، ایوب(ع)، یوسف(ع) و زنانی مانند: آسیه، مریم و فاطمه زهرا(س) را از مهمترین الگوها در این زمینه معرفی نموده است.

کتاب درآمدی بر مبانی سبک زندگی قرآنی با شمارگان 500 نسخه و به قیمت 4700 تومان در 128 صفحه با قطع رقعی روانه بازار نشر شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن های 4-02537842543 تماس گرفته و یا به نشانی قم، بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه1 واحد 114 مراجعه کنند.