در مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری س سوسنگرد مطرح شد:

مهر و محبتی با ارزش است که در مسیر الهی باشد

شناسه خبر : 52203

1396/09/16

تعداد بازدید : 153

مهر و محبتی با ارزش است که در مسیر الهی باشد
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خدیجه کبری (س) نشست اخلاقی با حضور سرکار خانم دشتستانی با موضوع آداب معاشرت در خانواده در این مدرسه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست خانم دشتستانی با تبریک حلول ماه ربیع الاول و اهمیت احترام در کانون خانواده گفت: حُسن خلق، صفتی پسندیده است که در روابط خانوادگی و به خصوص بین زوجین، جایگاه ویژه ای دارد. امام صادق(ع) در این باره می فرماید: «در ارتباط بین زن و شوهر، مرد نیازمند سه چیز است: مدارا و خوش رفتاری با زن، تا محبت و علاقه زن را جلب کند؛ خوش اخلاقی با او و به ‎دست آوردن قلب او که با پیراستن ظاهر در مقابل دیدگان او و گشاده دستی با او امکان پذیر است». هم چنین در ارتباط بین زن و شوهر، زن هم نیازمند به سه چیز است: «نفس خودش را از هر پلیدی حفظ کند تا که قلب شوهرش از صداقت و راست گویی آن زن مطمئن شود. اظهار عشق و علاقه به شوهرش داشته باشد و با خوش اخلاقی در مقابل دیدگان او رفتار کند».
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بدیهی است که مهر و محبتی دارای ارزش است که در مسیر الهی و مطابق با دستورهای شرع باشد؛ وگرنه، چه بسا مهر و محبتی که هیچ ثمره معنوی نداشته باشد و حتی باعث سقوط فرد به ورطه نابودی شود. در فرهنگ غنی اسلام، اظهار محبت، یکی از لوازم دوست داشتن است؛ اما در روابط بین زوجین که مظهر کامل عشق و علاقه است، این اظهار محبت، جایگاه ویژه ای دارد تا آن جا که پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «گفتار مرد به همسرش همانا من تو را دوست دارم، هرگز از قلب همسرش محو نمی گردد».
انتهای پیام/1012