در مدرسه علمیه خواهران خدیجه کبری س سوسنگرد برگزار شد

نشست اخلاقی با محوریت وِیژگی های انسان منتظر

شناسه خبر : 52202

1396/09/16

تعداد بازدید : 187

نشست اخلاقی با محوریت وِیژگی های انسان منتظر
برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه خدیجه کبری(س) سوسنگرد : به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خدیجه کبری(س)، نشست اخلاقی با حضور سر کار خانم نواصر در این مدرسه علمیه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست خانم نواصر با اشاره به سبک زندگی یک منتظر گفت: امام محوری، اصلی ترین ویژگی سبک زندگی مهدوی است . امام محوری، یعنی زندگی که امام زمان(عج)، محور شکل گیری و ثبات و تعادل آن است . بهترین راه تشکیل سبک زندگی با محوریت امام زمان، این است که باید بدانیم که او شاهد و ناظر اعمال ماست؛ در این صورت باید خود را در محضر امام معصوم ببینیم و ادب حضور ایشان را رعایت کنیم. 
وی افزود: ما به عنوان منتظران ظهور مصلح موعود، باید باور کنیم که امام مهدی(عج) با وجود غیبت ظاهری، امام زنده و حاضر و شاهد بر اعمال ماست و آن حضرت مسئولیت هایی از ما می خواهد که باید به آنها عمل کنیم. ویژگی دوم سبک زندگی مهدوی، انتظار پیوسته و پویا است، آنانی که دائم منتظر و چشم به راه قیام و ظهور حضرت مهدی(عج) می باشند، خود و خانواده را آماده می‌کنند که روز موعود را در نظر بگیرند و رفتارها و برنامه های خود را بر این اساس تنظیم می کنند و شیوه مناسب زندگی خود را بر اساس آمادگی و انتظار مداوم سامان می دهند.
خانم نواصر در ادامه گفت: مولفه سوم سبک زندگی مهدوی، داشتن زندگی صالحانه یعنی رفتار و گفتار پاک و با تقوا و عفاف و ورع است. منتظری که با ورع و محاسبه اخلاق عمل می‌کند، منتظر واقعی است و غیر از این، کسی نمی‌تواند منتظر واقعی باشد؛ یعنی دارای عمل صالح و اخلاق و معنویت باشد و صرف منتظر خالی بودن فایده‌ای ندارد. پس منتظران واقعی باید توجه کنند که نه ‌تنها این عملشان یک عمل عبادی است بلکه عمل انسان آفرین و اخلاق آفرین است و عملی است که انسان را تهذیب و از پلیدی‌ها پاکیزه می‌کند و او را در مسیر درست قرار می‌دهد.
وی تصریح کرد: بعد دیگر سبک زندگی مهدوی لزوم برنامه ریزی و اقدام در زندگی متناسب با وظیفه زمینه سازی و مقدمه چینی برای ظهور است. انقلاب جهانی حضرت قائم (عج)، امری است که باید زمینه‌های آن را در ابعاد مختلف فراهم سازد. یعنی در ابعاد فردی و اجتماعی و نیز ابعاد سیاسی و امنیتی و اخلاقی و تربیتی و... تلاش برای تحقق و نهادینه کردن سبک زندگی مهدوی، کوششی برای همین امر زمینه‌سازی برای فرج و ظهور است.
انتهای پیام/1012