در مدرسه علمیه خدیجه کبری س سوسنگرد عنوان شد:

ارزش های دفاع مقدس یک ایدئولوژی و مکتب نوین می باشد

شناسه خبر : 52201

1396/09/16

تعداد بازدید : 179

ارزش های دفاع مقدس یک ایدئولوژی و مکتب نوین می باشد
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خدیجه کبری(س)، نشست سیاسی-بصیرتی با حضور آقای کرامت در مدرسه علمیه خدیجه کبری (س) سوسنگرد برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست آقای کرامت با اشاره به لزوم آشنایی با مبانی دفاع مقدس و پژوهش جدی در این زمینه، از دفاع مقدس به عنوان تاریخی جامع از حیات ملت ایران یاد کرد و افزود: در دوران شکوهمند ۸ ساله دفاع مقدس اعتقاد، دانش، علم، فن و هنر با یکدیگر تلفیق شد و پیروزی‌های ارزشمندی را به به دست آمد.
وی با تأکید بر ضرورت انتقال فرهنگ و معارف غنی دفاع مقدس به نسل جوان امروز و نسل های بعد، اظهار کرد: هنر اصلی این است که معارف این مقطع سراسر شکوه و عظمت بر پیکره جامعه منتقل شود و در تاریخ به عنوان داستان باقی نماند. 
وی در ادامه گقت: دغدغه اصلی امروز برای نسل جوان فاصله گرفتن از نسل جنگ و عدم آگاهی از وقایع و رخدادهای دفاع مقدس است.
وی با بیان اینکه ارزش های دوران دفاع مقدس یک ایدئولوژی و مکتب نوین است و باید منتشر شود، افزود: منشا مدیریت و نظم موجود در جنگ، در واقع همدلی و ایمان قلبی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و بدون همدلی رزمندگان، ما نمی توانستیم از ارزش های خود در برابر دشمن دفاع کنیم. برای زنده نگه داشتن ایثار و ارزش های دوران دفاع مقدس، باید واقعیت و اعتقادات آن دوران در زندگی مردم نهادینه شود و این کار با نشان دادن آموزه های دفاع مقدس در رفتار و منش ما میسر خواهد شد.
انتهای پیام/1012