در مدرسه علمیه خدیجه کبری س سوسنگرد مطرح شد:

سادگی در رفتار و پوشش شاخصه اصلی زندگی یک طلبه است

شناسه خبر : 52200

1396/09/16

تعداد بازدید : 141

سادگی در رفتار و پوشش شاخصه اصلی زندگی یک طلبه است
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خدیجه کبری (س)سوسنگرد، نشست اخلاقی با حضور خانم نواصر در این مدرسه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست خانم نواصر با اشاره به آداب زندگی طلبگی گفت: زندگی کردن در این راه آدابی دارد که چه در سنت پیشینیان حوزه و چه در روزگار جدید، بر حفظ اصالت آن تاکید شده است.
حضور سروقت در محافل درسی، طرح اشکال از استاد، اختصاص دادن ساعاتی از طول روز به مباحثه‌های علمی و خواندن منابع و کتب درسی و... از ویژگی‌های درس خواندن در حوزه است، اما الگوی‌های رفتاری حوزوی تنها به این موارد ختم نمی‌شود. طلاب حوزه‌های علمیه باید اوقات خود را به صورتی منظم کنند که ضمن حضور مرتب و مستمر در کلاس‌های درسی به امور عبادی و تبلیغی خود بپردازند.
وی در ادامه تاکید کرد: در زندگی طلبگی بر سادگی در رفتار و پوشش تاکید می‌شود. لباس طلبه‌های دینی باید ساده باشد. این سادگی حتی خوراک و امکانات زندگی را نیز در برمی‌گیرد. تاکید علمای دینی به طلاب حوزه‌های علمیه، پرهیز از تجمل‌گرایی و گرایش نداشتن به مادیات است. معمولا طلاب از حضور در محافل تشریفاتی و تجملاتی پرهیز دارند و در مواقع سخت زندگی، قناعت ‌پیشه می‌کنند. این مساله نه ‌تنها حین زندگی در حجره‌های مدارس دینی مراعات می‌شود؛ بلکه طلاب در زندگی خانوادگی خود نیز این موضوع را مد نظر دارند و سعی می‌کنند با امکانات کم بسازند.. طلبه‌های جوان در زندگی و مخارج روزانه راه میانه‌ای انتخاب می‌کنند.
انتهای پیام/1012