مدیر مدرسه علمیه صدیقه طاهره س انبارالوم:

وحدت بین آحاد جامعه چه شیعه و چه سنی باید سرلوحه زندگی تمامی مردم قرار گیرد

شناسه خبر : 52182

1396/09/16

تعداد بازدید : 154

وحدت بین آحاد جامعه چه شیعه و چه سنی باید سرلوحه زندگی تمامی مردم قرار گیرد
«خانم زینب قانعی زارع» گفت: شیعه و سنی باید در برابر دشمنان اسلام که در صدد نابودی اسلام و مسلمانان هستند، متحد شده و دست از تعصبات قومی و قبیله ای بردارند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «خانم زینب قانعی زارع» مدیر مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) ضمن گرامیداشت هفته وحدت، اهمیت و ضرورت وحدت در بین مسلمانان را از اصلی ترین مبانی جامعه اسلامی دانست و گفت: وحدت بین آحاد جامعه چه شیعه و چه سنی باید سرلوحه زندگی تمامی مردم مخصوصا شهرهایی که دارای هر دو جمعیت هستند، قرار بگیرد.

وی افزود: شیعه و سنی باید در برابر دشمنان اسلام که در صدد نابودی اسلام و مسلمانان هستند، متحد شده و دست از تعصبات قومی و قبیله ای بردارند. از خاک و ناموس خود در برابر فتنه ها و دروغ های عوام فریبانه مزدوران غربی با تکیه بر خداوند منان و توسل بر نبی خاتم(صلی الله علیه وآله وسلم) با شجاعت دفاع کنند.

مدیر این مدرسه در رابطه با عوامل از بین رفتن وحدت بین مسلمانان با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  «آن کس که نداند تفرقه بین شیعه و سنی را سر می دهد و به بهانه مذهب می خواهد وحدت ملی را به هم بزند، چه شیعه باشد و چه سنی؛ مزدور دشمن است، چه بداند چه نداند»، افزود: نباید انسان بدون آگاهی کافی، فقط از روی احساسات و تعصبات بی جا باعث تفرقه بین مسلمانان شود که این کار باعث انحراف می شود و همین انحراف هاست که سبب بوجود آمدن فرقه های انحرافی همچون داعش می شود.

قانعی زارع با یادآوری این مطلب که متاسفانه ریشه اختلاف ها، بیشتر بین مردم غافل و ناآگاه است، گفت: بزرگان و عالمان دینی اختلافات را با بحث و مناظره بیان می کنند و با آرامش به توضیح عقاید خود می پردازند. اما برخی به دلیل کافی نبودن اطلاعات، به هتک حرمت یکدیگر پرداخته و موجب برانگیخته شدن احساسات دیگران و شاید گفته شدن حرف های ناروا و عکس العمل های بدتر می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چه راه کارهایی برای انسجام وحدت بین مسلمانان پیشنهاد می کنند، خاطرنشان کرد: وجود پاک و مطهّر خود نبی اکرم(ص) و به کار بردن سیره نبوی، پیروی از دستورات دین و عمل به آیات قرآن و بهره گیری از تفاهمات و تشابهات میان مسلمان، این که همه به سوی قبله ای واحد نماز می خوانیم و فریضه حج، همه و همه وحدت مسلمانان را اثبات می کند.

در پایان مدیر این مدرسه با بیان این که نقاط مشترک بین اهل سنت و تشیع و فِرَق وابسته به هر دو گروه؛ بیش از نقاط افتراق آنهاست، افزود: اگر توجه خود را معطوف به نقاط مشترک یکدیگر کنیم و به این امر عمل کنیم و کینه های قدیمی را از دل برکنیم، مطمئنا شاهد پیشرفت های بسیاری در کشور خواهیم بود. همان طور که با همبستگی خود توانستیم داعش را از عراق و سوریه بیرون کنیم.