به همت مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان؛

دوره ی «آشنایی با مسائل تقریبی» برگزار می‌شود

شناسه خبر : 52155

1396/09/14

تعداد بازدید : 171

دوره ی «آشنایی با مسائل تقریبی» برگزار می‌شود
دوره ی «آشنایی با مسائل تقریبی» به همت مدیریت حوزه های علمیه خواهران هرمزگان ویژه خواهران و برادران طلبه این استان برگزار می شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌ رسانی حوزه های علمیه خواهران، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت بیان کرد: این دوره یکی از ویژه برنامه های هفته وحدت است که از 17 ربیع الاول آغاز بکار خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین "محمد عبادی زاده" با اشاره به اینکه دوره آشنایی با مسائل تقریبی دارای دو بخش محتوایی و مهارتی است، اضافه کرد: این دوره در سه مقطع ابتدایی- متوسطه و پیشرفته با همکاری دفتر امور اهل سنت، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند، برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این دوره را تربیت مربیانی مسلط به جریان شناسی های تکفیری و آسیب هایی که در مسیر وحدت مسلمانان است، عنوان کرد و گفت: با توجه به گسترش روزافزون سؤالات و شبهات جدید در حوزه مسائل مذهبی و اعتقادی و لزوم ارتقاء سطح آگاهی طلاب در پاسخ‌گویی به شبهات و سؤالات حوزه دین و جلوگیری از ایجاد تفرقه و شبهه‌افکنی در میان شیعه و سنی از ضرورت های برگزاری این دوره است. 
استاد حوزه و دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه امروزه جهان اسلام با چالش های مختلفی همچون تبلیغات منفی بر ضد اسلام و تلاشهای تفرقه‌انگیز دشمنانش روبه‌رو است، بیان کرد: بنابراین ضروری است که برای غلبه بر این چالشها و بهره‌مندی مناسب از فرصت‌ها و ظرفیت‌های گسترده امت اسلامی، با تکیه بر اصول ثابت و مشترک اسلام زمینه‌های تقریب مذاهب اسلامی را برای مقابله با دشمن مشترک و اخوت اسلامی بین مذاهب مختلف اسلامی اعم از شیعه و سنی هموار سازیم.