مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان:

فلسطین می تواند عامل وحدت‌بخش میان مسلمانان باشد

شناسه خبر : 52154

1396/09/16

تعداد بازدید : 154

فلسطین می تواند عامل وحدت‌بخش میان مسلمانان باشد
حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده گفت: مسلمانان می توانند پیرامون مسأله فلسطین و آزادسازی قدس شریف با یکدیگر متحد شوند.
حجت الاسلام والمسلمین "محمد عبادی زاده" در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری-اطلاع‌ رسانی حوزه های علمیه خواهران، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت بیان کرد: امید است تمام مذاهب و کشورهای اسلامی بدون توجه به اختلافات مذهبی و سیاسی با محوریت آزاد سازی بیت المقدس با یکدیگر متحد شوند.
وی با بیان ضرورت توجه به وحدت عملی میان مسلمانان، بیان کرد: وحدت عملی سبب می شود نه تنها مسئله فلسطین بلکه همه مسائل جهان اسلام مورد توجه قرار گیرد.
 استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت هفته وحدت در جامعه، بیان کرد: هفته وحدت به عنوان یک نماد، تاثیرات بسزایی در وحدت مذاهب اسلامی داشته است اما باید از لحاظ علمی و عملی پشتیبانی بهتری شود.
وی اضافه کرد: این هفته مبارک می تواند زمینه ساز یکپارچکی امت اسلامی باشد اما چنانچه بسنده به چند برنامه شکلی و صوری شود، نمی توان به این هدف والا دست یافت.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبادی زاده با اشاره به اینکه این مناسبت فرصت طلایی جهت بازنگری نسبت به عملکرد گذشته و چشم اندازی به آینده است، ادامه داد: اگر با نگاهی علمی، گام های عملی را فرا روی مذاهب اسلامی ترسیم کنیم، هفته وحدت نه تنها یک فرصت مناسب جهت حل اختلافات کشورهای اسلامی خواهد بود، بلکه انسجام و وحدت میان این کشور ها را نیز به همراه خواهد داشت.
وی در ادامه به بیان برخی از برنامه های ویژه هفته وحدت در استان هرمزگان پرداخت و گفت: دوره «آشنایی با مسائل تقریبی» یکی از ویژه برنامه های هفته وحدت است که از 17 ربیع الاول آغاز بکار خواهد کرد.