در همایش طلیعه حضور استان اصفهان صورت گرفت؛

رونمایی از کتاب طلایه داران پارسایی بانوان عالمه اصفهان

شناسه خبر : 52076

1396/09/14

تعداد بازدید : 166

رونمایی از کتاب طلایه داران پارسایی بانوان عالمه اصفهان
در همایش طلیعه حضور طلاب جدیدالورود خواهر استان اصفهان، طی مراسمی از کتاب «طلایه داران پارسایی» که از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان تهیه شده و به چاپ رسیده است، رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی ابطحی، مدیر حوزه‌ علمیه خواهران استان اصفهان، گفت: کتاب طلایه داران پارسایی به همت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان جمع آوری شده است و شامل شرح زندگی نامه 117 بانو عالمه اصفهان از قرن اول هجری تا عصر حاضر است.

وی ادامه داد: درباره تأسیس حوزه‌های علمیه خواهران، تا قبل از سال 1340 حوزه‌ای برای خواهران وجود نداشت و امام خمینی(ره) در سال 1342 با صدور فرمان به جامعه مدرسین، فضایی برای تحصیل بانوان ایجاد شد که امروز تحت عنوان جامعه الزهرا در قم فعالیت می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان درباره آغاز به کار رسمی حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: در سال 1375 در سفر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به شهر قم، یکی از چهل دستورالعملی که بیان کردند، توجه ویژه به حوزه‌های علمیه خواهران بود که در آن زمان آیت‌الله شرعی به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه خواهران انتخاب شدند و بعد از ایشان نیز حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی این مسؤولیت را به عهده گرفتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، بالغ بر 500 مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور وجود دارد که حدود 80 هزار طلبه خواهر در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

به گفته حجت الاسلام ابطحی از این تعداد هفت هزار طلبه مربوط به استان حوزه علمیه خواهران اصفهان است که نسبت به جمعیت استان‌ها، اصفهان بالاترین آمار طلاب خواهر را در سطح کشور داراست.

لازم به ذکر است، این کتاب در سه بخش، اسوه های متعالی زن در تاریخ اسلام و تشیع، بانوان اصفهان در عرصه های معنوی و دانش‌های حوزوی و بخش سوم زنان شهیده از حوزه‌های علمیه در 248 صفحه از سوی انتشارات هاجر در شمارگان 1000نسخه به چاپ رسیده است.