نماینده آیت الله العظمی سیستانی:

نیازمند حضور میدانی بانوان مبلغ دینی در جامعه هستیم

شناسه خبر : 52012

1396/09/13

تعداد بازدید : 175

نیازمند حضور میدانی بانوان مبلغ دینی در جامعه هستیم
شیخ عبدالمهدی کربلائی گفت: نقش تبلیغی مهمی در راستای آگاهی بخشی اعتقادی و فقهی به جامعه بر عهده دارند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران روز گذشته در حاشیه کنفرانس زنان القائم نشستی در مورد تبلیغ دینی بانوان در جامعه توسط مؤسسه پژوهشی وارث الانبیا و با همکاری حرم مطهر حضرت عباس(ع) برگزار شد.

 حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلائی نماینده حضرت آیت الله سیستانی در سخنان خود در این نشست بر اهمیت نقش زنان مبلغ دینی در جامعه تاکید کرد و افزود: نقش این بانوان کمتر از نقش بانوان طبیب و مهندس در جامعه نیست.

وی ادامه داد: کار بانوان مبلغ دینی باید همانند کار یک بانوی پزشک یا مهندس مورد احترام باشد، زیرا این بانوان نقش تبلیغی مهمی در راستای آگاهی بخشی اعتقادی و فقهی به جامعه بر عهده دارند.

شیخ کربلائی گفت: ما از زنان عراق انتظار داریم داستان مادران و همسران شهدای عراق در مبارزه با تروریست ها را مطالعه کنند، زیرا این زنان الگوهایی تکرار نشدنی هستند که یادآور فداکاری زنان کربلا هستند.

تولیت حرم مطهر امام حسین(ع) ادامه داد: بحث های علمی که در همایش سالانه زنان ارائه شده از لحظ فکری غنی است و موجب تقویت ما به بقای اندیشه زینبی در عراق است.

وی افزود: علاوه بر این ما نیازمند حضور میدانی زنان مبلغ در جامعه هستیم به ویژه در تجمع ها و زیارت های میلیونی که در عراق شاهد آن هستیم، زنان باید حضور دینی فعال داشته باشند.