مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور مطرح کرد:

حوزه‌های علمیه خواهران به شجره‌ای طبیه تبدیل شده است

شناسه خبر : 51962

1396/09/13

تعداد بازدید : 178

حوزه‌های علمیه خواهران به شجره‌ای طبیه تبدیل شده است
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: نیت پاک آیت‌الله شرعی موجب پیشرفت‌ حوزه‌های علمیه خواهران شده است و امروز نهال کوچک حوزه‌های علمیه خواهران به یک شجره طیبه تبدیل شده است و در حال حاضر شاهد برکات دائمی حوزه‌های علمیه خواهران هستیم و امیدواریم این شجره طیبه روز به روز بالنده‌تر و شکوفا تر شود.
به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی، صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه علمیه خواهران نرجس خاتون دولت‌آباد اصفهان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت محمد(ص)‌ و امام جعفر صادق (ص) بیان کرد: در مورد وجود مقدس پیامبر این تعبیر وجود دارد که ایشان، سیادت داشتند و و لطیف بودند؛ در حالی که سیادت و بزرگتری همواره با غلظت و امر و نهی همراه است اما پیامبر همیشه لطیف و با لطف بودند.
وی با بیان اینکه خداوند تعابیر مختلفی در مورد پیامبر دارد افزود: پیامبر(ص)‌ هیچگاه در ابلاغ رسالت خود خسته نشدند و لحظه‌ای درنگ نکردند و حتی خداوند در قران به پیامبر فرمودند که قران نازل نشده است که خود را تا این حد به زحمت بیاندازی؛ اما حضرت محمد(ص) هیچگاه خسته نشدند اما همواره نگران بودند که اصحاب و پیروان ایشان استقامت لازم را نداشته باشند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: بنیان حوزه‌های علمیه براساس رسالت پیامبر(ص)‌ بنا شده است و براساس روایات، علما میراث‌دار انبیاء هستند بنابراین همه کسانی که در ساخت و تاسیس این مدرسه تلاش کردند باید بدانند که این قدم‌ها و تلاش‌ها را برای ابلاغ رسالت انبیاء برداشته‌اند.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در مدارس علمیه خواهران ادامه داد: تلاش برای ماندگاری، استفاده از ظرفیت‌ها و رشد و نمو در این مدرسه تازه آغاز راه و کار است و قدم بعدی این است که این مدرسه و ساختمان تنها و غریب نماند و از ظرفیت‌های آن استفاده شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی خاطرنشان کرد: خواهران طلبه باید همسران و مادران شایسته‌ای باشند و این بسیار مورد اهمیت است چراکه بانوان مربی نسل آینده هستند.
وی با تاکید بر کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: امروزه یکی از دل نگرانی و دغدغه‌های مسئولین به ویژه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مسئله آسیب‌های اجتماعی است؛ البته حوزه‌های علمیه خواهران از سال‌های گذشته در مسئله کاهش آسیب‌های اجتماعی فعال بودند و امروز در ۵ استان بزرگ کشور این مسئله به صورت ویژه دنبال می‌شود و امیدواریم که در تمام کشور این فعالیت ها به صورت جدی انجام شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: به همت خواهران طلبه در ماه رمضان سال جاری بیش از ۵۵هزار جلسه قرآنی در سراسر کشور برگزار شده است و در هفته عفاف و حجاب نیز بیش از ۱۱هزار اعزام صورت گرفت و ۳۰۰ نشست در مدارس علمیه خواهران برگزار شد و این درحالی است که هفته عفاف و حجاب در زمان تعطیلی مدارس بود.
وی افزود: نیت پاک آیت‌الله شرعی موجب پیشرفت‌ حوزه‌های علمیه خواهران شده است و امروز نهال کوچک حوزه‌های علمیه خواهران به یک شجره طیبه تبدیل شده است و در حال حاضر شاهد برکات دائمی حوزه‌های علمیه خواهران هستیم و امیدواریم این شجره طیبه روز به روز بالنده‌تر و شکوفا تر شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در پایان با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، انقلاب اسلامی مولود حوزه‌های علمیه هستند، گفت: ما در حوزه‌های علمیه خودمان را موظف می‌دانیم که هموازه پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم چراکه حوزه‌های علمیه با انقلاب اسلامی هم‌هدف هستند و هدف هر دو تعالی ارزش‌های اسلامی است.