مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان شرقی:

اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها، نقش استکبار در تشکیل گروه‌های تکفیری‌ را تبیین می‌‌کند

شناسه خبر : 51371

1396/09/03

تعداد بازدید : 250

اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها، نقش استکبار در تشکیل گروه‌های تکفیری‌ را تبیین می‌‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین مختار مسعودنیا بیان کرد: گروه‌های تکفیری و انحرافی هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند بلکه از وهابیت سرچشمه می‌گیرند و با همه مسلمانان دشمنی دارند.
به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران به نقل از سایت مجمع جهانی بیداری اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مختار مسعودنیا با بیان اینکه اهل بیت(علیهم‌السلام) محبوب همه مذاهب اسلام هستند گفت: همه مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی نسبت به اهل بیت(علیهم‌السلام) محبت دارند و محبت به اهل بیت مختص به شیعیان نیست؛ بسیاری از اهل سنت در مراسم‌‌هایی که برای اهل بیت(علیهم‌السلام) برگزار می شود شرکت می‌کنند و حضور بسیاری از برادران اهل سنت در پیاده روی اربعین نیز بیانگر علاقه آن‌ها به اهل بیت(علیهم‌السلام) است.
وی با بیان اینکه تکفیری‌ها، از اهل سنت نیستند گفت: گروه‌های تکفیری و انحرافی هیچ ارتباطی با اهل سنت ندارند بلکه از وهابیت سرچشمه می‌گیرند و با همه مسلمانان دشمنی دارند.
مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها گروه‌های انحرافی هستند گفت: تکفیری‌ها تنها با شیعیان دشمن نیستند بلکه با تمام مسلمانان اعم از شیعه و سنی در ستیز و جنگ هستند.
وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی از گروه‌های انجرافی و تکفیری حمایت همه جانبه می‌کند و بارها بر این موضوع نیز اعتراف کرده‌اند، ادامه داد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه در میان مسلمانان می‌کند چراکه تفرقه میان مسلمانان موجب می‌شود که آمریکا به راحتی به اهداف خود دست پیدا کند.
مسعودنیا با بیان اینکه قران همه مسلمانان را به اتحاد و وحدت دعوت کرده است گفت: امروزه وحدت، مهمترین مسئله میان جوامع اسلامی است چراکه مسلمانان با وحدت می‌توانند تمام توطئه‌های دشمنانان را خنثی کنند و اجازه ندهند که دشمنان به اهداف خود تسلط بر اسلام است دست پیدا کند.
وی با اشاره به برگزاری اجلاس محبان اهل بیت(علیهم‌السلام) و مسئله تکفیری‌ها تصریح کرد: برگزاری اجلاس محبان اهل بیت(علیهم‌السلام) و مسئله‌ تکفیری‌ها و هر اجلاسی که با حضور علما و بزرگان مذاهب اسلامی برگزار شود، موجب می‌شود که نقش استکبار جهانی در حمایت و تشکیل گروه‌های انحرافی و تکفیری برای همه مردم به ویژه مسلمانان تبیین شود بنا بر این برگزاری این اجلاس ضرورت دارد.