مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان:

برگزاری اجلاس محبان اهل بیت علیهم‌السلام و مسئله تکفیری، در راستای ایجاد وحدت و فهم مشترک ضروری است

شناسه خبر : 51344

1396/09/03

تعداد بازدید : 266

برگزاری اجلاس محبان اهل بیت علیهم‌السلام و مسئله تکفیری، در راستای ایجاد وحدت و فهم مشترک ضروری است
مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم، به مسلمانان دستور داده است که به حبل‌الله اعتصام کنند گفت: وحدت، از دستورات قرآنی است و همچنین عقل سلیم نیز به وحدت مسلمانان حکم می‌کند، بنا بر این مسلمانان باید از تفرقه دوری کنند و اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند.
به گزارش ستاد خبری اجلاس جهانی محبان اهل بیت(علهیم‌السلام) و مسئله تکفیری‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین صابریان با بیان اینکه در محبت اهل سنت به اهل بیت(علهیم‌السلام) تردیدی نیست گفت: در خصوص محبت اهل سنت به اهل بیت(علهیم‌السلام) در کتب صحیحه اهل‌سنت روایات فراوانی ذکر شده است و همچنین کتاب‌هایی نیز در بیان فضائل اهل‌بیت(علهیم‌السلام) توسط علما و بزرگان اهل سنت نوشته شده است.
 
وی افزود: اساسا در هر ۴ مذهب اهل سنت، عشق و محبت به اهل ‌بیت(ع) به چشم می‌خورد؛ محبت نسبت به اهل بیت(علهیم‌السلام)  برای همه مسلمانان است و اختصاص به شیعیان ندارند تا جایی که شافعی، اشعار زیادی در حب به اهل بیت(علهیم‌السلام) دارد.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران سمنان با بیان اینکه تفکر خشنوت‌گرا مربوط به دین مبین اسلام نیست خاطرنشان کرد: حضرت محمد(ص)، پیامبر رحمت هستند و اگر ما در سیره نبی مکرم اسلام، دقت کنیم، متوجه مهربانی ایشان می‌شویم بنا بر این اسلام هیچ ارتباطی با تفکر تکفیری و داعشی و هر تفکر خشونت آمیز دیگری ندارند و این تفکر‌ها ساخته سرویس‌های جاسوسی است که اهل سنت نیز با این تفکر‌ها مخالف هستند.
وی با بیان اینکه دشمنان می‌خو‌اهند چهره‌ای خشن و منفور از اسلام به جهان نشان دهند گفت: با مراجعه به منابع روایی شیعی و سنی، متوجه مردود بودن تفکر تکفیری در اسلام می‌شویم؛ دشمنان با ایجاد و حمایت از گروه های تکفیری به دنبال ایجاد اسلام هراسی عمومی در جهان هستند در حالی که گروه‌های تکفیری، دشمن همه مذاهب اسلامی و به نوعی دشمن بشریت و انسانیت هستند.
صابریان با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم، به مسلمانان دستور داده است که به حبل‌الله اعتصام کنند گفت: وحدت، از دستورات قرآنی است و همچنین عقل سلیم نیز به وحدت مسلمانان حکم می‌کند، بنا بر این مسلمانان باید از تفرقه دوری کنند و اتحاد و انسجام خود را حفظ کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید به منویات مقام معظم رهبری در مسئله وحدت توجه ویژه داشته باشیم گفت: برگزاری اجلاس محبان اهل بیت(علهیم‌السلام) و مسئله تکفیری‌ها و هر اجلاسی که موجب وحدت و فهم مشترک میان مسلمانان و در نتیجه عزت و اقتدار اسلام شود، ضروری است.