برگزاری نشست فصلی مدیران ، معاونان فرهنگی و مالی مدارس علمیه خواهران همدان

شناسه خبر : 50896

1396/08/24

تعداد بازدید : 286

« خانم مریم جان جان»، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران همدان از برگزاری نشست یک روزه مدیران، معاونین فرهنگی و مالی مدارس علمیه استان همدان با رویکرد بررسی مسائل فرهنگی و مالی همدان در این حوزه خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن فاضلیان»، مدیر حوزه علمیه خواهران همدان گفت: در هیچ سوره ای به اندازه سوره شمس در قرآن کریم سوگند نداریم . قسم به آفتاب ، آسمان ، نفس و ...آیت الله العظمی سبحانی می فرمودند بین قسم و آنچه قسم یاد شده است رابطه است . قسم به الشمس ، القمر و النهار و الارض همه معرفه است به جز نفس و انسان که ترکیب مادی ندارد .
مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان ادامه داد: جامع ترین آیه های اخلاقی در سوره شمس نهفته است . در این سوره قسم به نفس یاد شده است . خیر و شر ، بدبختی و برکت مربوط به نفس می باشد . نفس انسان هرچه ظریفتر باشد حساس تر می شود. هرچه روح قویتر باشد درکش بالاتر می رود.
حجت الاسلام والمسلمین فاضلیان اظهار کرد: ما باید ابتدا به خود سازی خود توجه کنیم ، بالاخص ما مدیران حوزه ها در راه خودسازی باید حرف اول را بزنیم . ضمن تسلط بر مدیریت ، اخلاق الهی ، برخورد مناسب ، نظم و تواضع و خود کم بینی را سر لوحه امور خود قرار دهیم .
وی در ادامه فرمود : طلبه باید زمزمه محبت و عشق را از ما مدیران یاد بگیرد . رفتار ، سکنات و کردار و برخورد های ما در مدرسه الگوی طلاب است .

انتهای خبر/1005