در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا س بیدگل مطرح شد

تواضع زینت اخلاق طلبگی است

شناسه خبر : 50827

1396/08/24

تعداد بازدید : 196

تواضع زینت اخلاق طلبگی است
نشست اخلاقی با حضور طلاب و با سخنرانی «خانم انتصاریان» استاد حوزه، در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) بیدگل برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، خانم انتصاریان با اشاره به ایام شهادت پیامبر(ص) و امام حسن(ع) بیان داشت: مقارن بودن این دو واقعه وجهی دیگر از مشابهت‌های این دو حضرت علاوه بر مشترکات اخلاقی و ویژگی‌ها می‌باشد. 
وی افزود:‌ آن بزرگواران در ویژگی‌هایی همچون بخشش و کرامت با هم مشابه اند. همانگونه که پیامبر اسلام(ص) کریم هستند امام حسن(ع) نیز بسیار با کرامت بودند. کریم بودن یعنی همه چیز را در راه خدا بخشیدن. امام حسن(ع) دو بار در زندگی همه اموال خود را در راه خدا به مستمندان بخشیدند. 
استاد حوزه ادامه داد: از دیگر ویژگی های آن دو بزرگوار محافظت بر اوقات نماز و مواسات با برادران دینی بود. مواسات یعنی گذشت از خود و اعتنا به دیگران.
خانم انتصاریان اظهار داشت: ما باید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با برادران دینی مواسات داشته و با اهل سنت دشمنی نداشته باشیم. 
وی در ارتباط با مواسات با اهل سنت بیان داشت: برگزاری مرامساتی که تفرقه انگیز است و موجبات آزار شیعیان را فراهم می کند صحیح نیست. 
استاد حوزه در ادامه به تبیین زی طلبگی پرداخت و گفت: از جمله زینت‌های طلاب تواضع است. طلبه باید متواضع باشد و نسبت به علمی که دارد مغرور نشود. از دیگر زینت‌های طلبه، صبر و بردباری است؛ طلبه در عبادت و در برابر معصیت و مصیبت باید بردبار باشد.
1007