استاد حوزه بیان کرد:

به دلیل خفقان سال 56، شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی و واقعیت این چهره پنهان ماند

شناسه خبر : 50737

1396/08/22

تعداد بازدید : 126

به دلیل خفقان سال 56، شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی و واقعیت این چهره پنهان ماند
"خانم سیده نفیسه حسینی واعظ" تصریح کرد: پس از شهادت آیه الله مصطفی خمینی در سال 56 به دلیل خفقان آن زمان ، واقعیت این چهره پنهان ماند و مسئولیت ما امروز آشنایی با سیره عملی و علمی ایشان است.

به گزارش پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران "خانم سیده نفیسه حسینی واعظ" در نشستی که با حضور مبلغین موسسه آموزش عالی الزهراء(س) گرگان برگزار شد، بیان کرد: محور جامعیت علمی آیت الله سیدمصطفی خمینی(ره) در نجف بود و از جمله فعالیت های علمی ایشان تا زمانی که در نجف بودند، نوشتن حدود 30 جلد کتاب، تربیت شاگردان زیاد، تدریس دوره کامل خارج علم اصول، تفسیر سوره بقره و تدریس فقه، فلسفه و کلام را می توان به شمار آورد.

وی از ویژگی های شهید مصطفی خمینی را کسب تقوی و پرهیز از هوای نفس دانست و افزود: با افزایش فعالیت انسان، شیطان از راه ها و ترفندهای مختلف بر انسان غلبه می کند. لذا طبق فرمایش حضرت رسول(ص) انسان موظف به جهاد با نفس است و رسیدن به مقام جهاد اکبر در صورت رهایی از تیرگی های نفس حاصل می شود.

استاد حوزه در بعد زهد و ساده زیستی ایشان به نقل از کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خاطرنشان کرد: ایشان ذره ای روحیه آقازدگی نداشت، بلکه به صورت یک طلبه واقعی زندگی کرد و هیچگاه از موقعیت پدرش که مرجع زبانزد بود استفاده نکرد و تحت هیچ شرایطی زهد و تقوی خود را از دست نداد.

حسینی واعظ به نقل از کلام حضرت امام خمینی(ره) شهادت سید مصطفی را از الطاف الهی دانست.

وی ابراز نمود: پس از شهادت آیه الله مصطفی خمینی در سال 56 به دلیل خفقان آن زمان، واقعیت این چهره پنهان ماند و مسئولیت ما امروز آشنایی با سیره عملی و علمی ایشان است ؛ برای این شناخت می توان از امام راحل کمک گرفت که پس از شهادت ایشان فرمودند: آقا مصطفی خمینی امید آینده اسلام بود .

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان در پایان به کلام آیت الله بهاءالدینی اشاره کرد که در مورد شهید مصطفی خمینی فرمودند: ایشان دانش های عقلی، نقلی و سیاست دینی را فراگرفته بود به گونه ای که از نخبگان زمان خود بود و دارای هوشیاری و کیاست خاصی بود مثل امام خمینی، چون پدری مثل امام داشتند.