در مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج ع پارس آباد عنوان شد:

سعادت انسان با نحوه تفکر وی نسبت به سعادت ارتباط مستقیم دارد

شناسه خبر : 50691

1396/08/22

تعداد بازدید : 163

سعادت انسان با نحوه تفکر وی نسبت به سعادت ارتباط مستقیم دارد
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران ثامن الحجج ع پارس آباد، نشست اخلاقی با محوریت «سعادت انسان» با حضور «حجت الاسلام و المسلمین سید سعید رشادی»، امام جمعه شهرستان این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین رشادی اخلاقی با معرفی سعادت انسان گفت: سعادت و شقاوت انسان ارتباط مستقیمی با نحوه تفکر و بینش هر فرد نسبت به سعادت دارد و برداشت هر شخص از سعادت با دیگری با توجه به بینش و تفکر آن شخص متفاوت است. 
 وی ضمن بیان انواع سعادت گفت: بزرگترین سعادت انسان دوری کردن از گناه و کسب فضیلت و تقرب الهی است و سعادتمند واقعی کسی است که نسبت به لذت های زود گذر دنیا بی رغبت باشد و شقاوت محروم شدن از کمال حقیقی و نرسیدن به قرب الهی و دور شدن از لذات و بهجت روحی در عالم آخرت و معذب شدن به عذاب الهی است.
رئیس هیأت امنای حوزه علمیه شهرستان پارس آباد ضمن اشاره به راه های کسب سعادت گفت: اگر انسان بخواهد  به سعادت برسد باید حجاب داخلی و خارجی را در خود رعایت نماید و نسبت به ذنیا بی میل باشد تا حکمت در دلش ثابت، و بر زبانش جاری گردد.
امام جمعه شهرستان پارس آباد، طلاب حوزه علمیه را به کسب فضایل اخلاقی و دوری کردن از فضایل اخلاقی فرا خواند و تاکید کرد: کسب فضایل اخلاقی و دوری کردن از فضایل اخلاقی بر هر فرد لازم است اما برای طلاب حوزه های علمیه لازم و ضروری تر است.  
انتهای پیام/1012