امام جمعه شهرستان گرمی عنوان داشت:

فزونی علم، فزونی تواضع را به همراه دارد

شناسه خبر : 50690

1396/08/22

تعداد بازدید : 165

فزونی علم، فزونی تواضع را به همراه دارد
به همت معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت ولی عصر(عج) شهرستان گرمی، جلسه اخلاقی ویژه طلاب سطح دو و سه این مدرسه با حضور «حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری»، امام جمعه و مؤسسه مدارس علمیه خواهران و برادران این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین صفری در ابتدای این جلسه اظهار داشت: علم واقعی، معرفت می آورد و فزونی علم، فزونی تواضع را به همراه دارد.
امام جمعه شهرستان در ادامه به ارزش فرصت های زندگی اشاره کرد و افزود: عمر انسان گذرا و هرگز قابل کنترل نیست و تنها با بهره گیری صحیح از عمر است که می توان عمر را در تسخیر خود در آورد و از آن استفاده مطلوب برد.
موسس مدارس علمیه شهرستان گرمی با اشاره به فرمایش حضرت رسول اکرم(ص) در خصوص ارزش عمر انسانی اظهار داشتکه ارزش عمر انسان بیشتر از درهم و دینار است چون ثروت کسب کردنی است ولی عمر اینطور نیست و بهای آن بی نهایت است.
حجت الاسلام صفری به ویژگی های عالم اشاره کرد و افزود: برترین عالم، عالمی است که از علم خود به دیگران منفعت ببخشد و بدترین عالم کسی است که دیگران از علم او هیچ بهره ای نبرند. 
وی اظهار داشت: اگر عالم، علم را بیاموزد تا مردم را به سوی خود جذب کند، بوی بهشت از فاصله هزاران سال هم به او نمی رسد چرا که این علم آموزی نیست بلکه فریب مردم است .
مدرس حوزه علمیه در پایان تاکید کرد: اگر انسان و به خصوص طلاب از ویژگی های منفی دور باشند، در این صورت علم برای آن ها تواضع می آورد و با افزایش علم انسان نسبت به جهل خود آگاه تر می شود و در جهت جبران آن بر می آید .
انتهای پیام/1012