مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه پارس آباد:

هیچ دین و مذهبی به اندازه دین اسلام به زنان بها نداده است

شناسه خبر : 50688

1396/08/22

تعداد بازدید : 153

هیچ دین و مذهبی به اندازه دین اسلام به زنان بها نداده است
«حجت الاسلام و المسلمین احمدی » با اشاره به جایگاه و ارزش زنان در مکاتب جدید و قدیم گفت: زنان در مکتب اسلام از جایگاه والایی برخودارند و هیچ دین و کتبی به اندازه دین اسلام به زنان ارزش و بها نداده است.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین احمدی، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان پارس آباد در همایش سه ساله های حسینی که به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) در دارالقرآن این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه زنان در مکتب اسلام گفت: زنان در مکتب اسلام از چنان جایگاه عظیمی برخوردارند که تا کنون در هیچ مکتب و دینی این چنین به زنان بها داده نشده بود. 
وی ضمن بیان شیوه های تربیت کودکان گفت: مادران باید در تربیت کودکان خود دقت های لازم را داشته باشند و نگذارند نمادها و شخصیت های کارتونی بی محتوا الگوی نسل جدید کودکان جامعه شوند. 
نماینده ولی فقیه در ناحیه سپاه پاسداران، با اشاره به راه های الگو سازی برای کودکان، افزود: شایسته است از راه های مختلفی همچون قصه و نمایش و کتابخوانی که مورد علاقه کودکان است، مبانی و نکات اخلاقی و راه درست را به بچه ها معرفی گردد تا آنها به نحو شایسه تربیت شوند.
حجت السلام احمدی با اشاره به مقام معنوی حضرت رقیه و حضرت زینب (س) افزود: وقتی ما اسطوره های حقیقی و آسمانی داریم، چرا فرزندان مان را با الگوها اشنا نکنیم و دنبال اسطوره سازی باشیم، اگر حیا و عفت حضرت رقیه(س) را در قالب داستان کودکانه به دختران خردسال خود بیاموزیم، زمینه بسیاری از انحرافات دوران کودکی گرفته خواهد شد. 
انتهای پیام/1012