در مؤسسه آموزش عالی حوزوی فدک بررسی شد

جبهه مقاومت و جبهه استکبار

شناسه خبر : 50682

1396/08/22

تعداد بازدید : 113

نشست بصیرتی با موضوع مقایسه جبهه مقاومت و جبهه استکبار با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فلاحی از استاد حوزه و دانشگاه ، در حضورجمعی از طلاب در مؤسسه آموزش عالی حوزوی فدک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین فلاحی ضمن تسلیت و گرامی داشت فرا رسیدن اربعین حسینی ،گفت: مساله اربعین یک مساله چند جانبه است ؛ اولاً زنده نگه داشتن اصل شعائر دینی. ثانیاً عدم تکرارمساله تاریخی غم بار کربلا. در اربعین اخلاص، عشق و محبت به اهل بیت در شیعیان و حتی پیروان اهل سنت به منصه ظهور گذاشته می شود.
وی گفت: تروریست در عراق و سوریه نزدیک به 5 سال است که حضور دارد و نابود کردن آنها نیاز به زمان بیشتری دارد. فتنه در میان اعتقادات و تفکر مردم ریشه دوانده است. نکته ای که بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد کار کردن روی زیر ساخت های فکری و اعتقادی مردم در کشور است. دشمن بسیار جدی در این زمینه فعالیت می کند به طور نمونه در یکی از آمارها نزدیک به 2500 نفر در نیمه اول سال 95 در خوزستان وهابی شده اند. این نشان از فعالیت دشمن و دست روی دست گذاشتن و از دور نظاره گر بودن نیروهای انقلابی کشور است.
فلاحی بیان داشت: باید حوزه های علمیه استان همدان پاسخ گوی نیازهای فکری و اعتقادی باشد. زیرا مهمترین مرکز دینی در غرب کشور است.