در مدرسه علمیه خواهران کوثر س تویسرکان برگزار شد

نشست اخلاقی فرازهایی از دعای مکارم الاخلاق

شناسه خبر : 50681

1396/08/22

تعداد بازدید : 169

جلسه اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی موحدی،امام جمعه شهرستان در مدرسه علمیه خواهران کوثر(س)تویسرکان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین موحدی به شرح فرازهایی از دعای مکارم الاخلاق پرداخت و گفت:در دعا آمده:«خدایا به من توفیق بده نسبت به مردم خیر باشم و خیری از من به مردم برسد»ما باید سعی کنیم از کسانی باشیم که خیری از ما به هر شکلی صادر شود،ممکن است گاهی خیر ما برای دیگران همین باشد که به حرف ایشان گوش دهیم و آرامش کنیم و حداقل اگر خیری برای دیگران نداریم؛طوری نباشیم که شرمان به دیگران برسد.
موحدی در ادامه گفت:«خدایا کمک کن اعمالم را با منت از بین نبرم.»نیکی و خیر رساندن به دیگران یک آفت بزرگ دارد و اینکه منت بگذاریم به خاطر کمک کردن به دیگران و همه عمل خود را از بین می بریم.مراقب باشیم اگر کار خیری کردیم منت در آن نباشد که همه چیز را می سوزاند.
وی در ادامه گفت: در روایت آمده جهاد زن خوب همسرداری کردن است.هر جهادی سختی دارد،در این مسیر باید ثابت قدم بود و برای رضای خدا خم به ابرو نیاورد.
وی در پایان گفت:«خدایا مرا از فخر فروشی نگاه دار»این آفت برای کسی است که خوش اخلاق است ،اگر اخلاق خوش داری از خدا بخواه «مرا از فخر فروشی حفظ کن» و البته که باید تلاش هم بکنیم ،فقط دعا کردن نیست باید خودمان را تمرین بدهیم.
انتهای خبر/1005