طرح «تدبر در قرآن» آستان حسینی ویژه زائران اربعین

شناسه خبر : 50340

1396/08/14

تعداد بازدید : 208

طرح «تدبر در قرآن» آستان حسینی ویژه زائران اربعین
گروه بین‌الملل: دارالقرآن آستان مقدس امام حسین(ع)، همزمان با حضور میلیونی زائران در کربلای معلی برای احیای زیارت اربعین، طرح تدبر در قرآن با عنوان «لاتهجرو القرآن»(قرآن را مجور نکنید) آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان حسینی؛ شعار این طرح برگرفته از آیه ۲۰ سوره مزمل «فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ»(هر چه از قرآن ميسر مى‌شود بخوانيد) است و با هدف بهره‌مندی از فضای معنوی زیارت میلیونی اربعین اجرا می‌شود.
 
«صفاء سیلاوی»، مسئول مرکز اطلاع‌رسانی دارالقرآن آستان مقدس حسینی در این باره گفت: این طرح شامل نصب پوستر و اعلامیه در ورودی‌های شهر کربلا با مضمون تشویق زائران به قرائت قرآن و تدبر در کلام وحی است.
 
وی افزود: تأکید بر ارتباط اهداف قیام امام حسین(ع) با قرآن کریم و ضرورت الگوگیری از فداکاری اباعبدالله الحسین(ع) از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
 
یادآور می‌شود، دارالقرآن آستان مقدس حسینی در راستای اجرای طرح «لاتهجرو القرآن»، پوسترها و اعلامیه‌هایی در ورودی‌های شهر کربلا نصب می‌کند که دربردارنده روایاتی از ائمه معصومین(علیهم السلام) در زمینه تشویق به تلاوت قرآن و تدبر در کلام وحی است/.