موکب‌های اربعین حسینی از مرز ۱۰ هزار هیئت گذشت

شناسه خبر : 50339

1396/08/14

تعداد بازدید : 220

موکب‌های اربعین حسینی از مرز ۱۰ هزار هیئت گذشت
گروه بین‌الملل: بخش شعایر و مواکب وابسته به آستان‌های مقدس حسینی و عباسی از نام‌نویسی بیش از ۱۰ هزار موکب خدمت‌رسانی و هیئت‌ عزای حسینی از سراسر عراق و کشورهای مختلف جهان به مناسبت اربعین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌‌‌های علمیه خواهران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان حسینی؛ «ریاض نعمه سلمان»، رئیس بخش شعایر و مواکب وابسته به آستان‌های مقدس حسینی و عباسی در این باره گفت: تاکنون‌ تعداد موکب‌ها و هیئت‌هایی که در این بخش نام‌نویسی کرده‌اند، از مرز ۱۰ هزار موکب گذشته است.
 
وی افزود: دستورالعمل‌هایی در زمینه امور امنیتی و خدماتی تدوین شده که در اختیار مسئولان موکب‌ها و هیئت‌های حسینی داخل و خارج شهر کربلا قرار گرفته و مسائلی همچون حفظ نظافت و مسائل امنیتی را شامل می‌شود. 
 
سلمان در ادامه با اشاره به این که ورود هیئت‌های حسینی به صحن حرم مطهر امام حسین(ع) زمان‌بندی شده، از مسئولان هیئت‌ها خواست به موارد مندرج در دستورالعمل و زمان‌بندی پایبند باشند.
 
یادآور می‌شود، استان کربلا در مدت اربعین شهادت امام حسین(ع) میزبان میلیون‌ها زائر د‌لسوخته از سراسر عراق و کشورهای مختلف جهان برای برپایی این مراسم است/.