پارلمان انگلیس؛ میزبان افتتاحیه ماه شناخت اسلام‌هراسی

شناسه خبر : 50337

1396/08/14

تعداد بازدید : 232

پارلمان انگلیس؛ میزبان افتتاحیه ماه شناخت اسلام‌هراسی
گروه بین‌الملل: سازمان توسعه و مشارکت مسلمانان انگلیس برنامه سالانه «ماه شناخت اسلام‌هراسی» را طی مراسمی در پارلمان این کشور آغاز کرد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌‌های علمیه خواهران، به نقل از پایگاه خبری AboutIslam؛ ماه شناخت اسلام‌هراسی با آغاز ماه نوامبر و با برگزاری نشستی در پارلمان انگلیس با حضور جمعی از نمایندگان از جمله «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر آغاز شد.
 
کوربین در سخنرانی خود از برگزاری این برنامه در سطح محلی و ملی برای تمرکز بر جرائم ناشی از نفرت علیه جامعه مسلمانان حمایت کرد.
 
وی در این نشست گفت: ما باید در کنار هم بایستیم و اعلام کنیم که حمله به یک نفر، حمله به همه ما است و ما با هم متحد هستیم. فرهنگ مقصر شناختن اقلیت‌ها هیچ آینده‌ای ندارد.
 
سخنان وی در مورد حمایت از پیروان همه ادیان و عقاید با تشویق حاضران مواجه شد.
 
«استفن کیناک» نماینده حزب کارگر که اجرای این نشست را بر عهده داشت از تلاش سازمان توسعه و مشارکت مسلمانان برای ادغام بیشتر این اقلیت دینی در جامعه انگلیس قدردانی کرد.
 
برخی دیگر از نمایندگان شرکت‌کننده در این نشست نیز به سخنرانی در مورد افزایش اسلام‌هراسی و عواقب آن پرداختند.
 
به عنوان بخشی از برنامه‌های ماه شناخت اسلام‌هراسی، از دیروز (۱۲ آبان) نمایشگاهی با عنوان شناخت اسلام‌هراسی نیز راه‌اندازی شده که در طول این ماه در دانشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و دیگر مراکز فرهنگی سراسر انگلیس برگزار خواهد شد.
 
سازمان توسعه و مشارکت مسلمانان انگلیس که برگزار کننده ماه شناخت اسلام‌هراسی است، سازمانی است که در راستای توانمندسازی و تشویق مسلمانان انگلیس برای مشارکت بیشتر در فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌های جریان اصلی فعالیت می‌کند.
 
ماه شناخت اسلام‌هراسی در سال ۲۰۱۲ در انگلیس بنیانگذاری شد و با همکاری نیروهای امنیتی، شورای شهرها، رسانه‌ها و مؤسسات مدنی تلاش می‌شود در این ماه در مورد افزایش روند به حاشیه رانده‌شدن اقلیت مسلمان و مشکلات ناشی از آن اطلاع‌رسانی لازم انجام شود/.