دانشجویان می سی سی پی همایش «میان ادیانی» برگزار می‌کنند

شناسه خبر : 50329

1396/08/14

تعداد بازدید : 214

دانشجویان می سی سی پی همایش «میان ادیانی» برگزار می‌کنند
گروهی از دانشجویان در دانشگاه ایالتی می سی سی پی، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ برای نخستین بار همایش میان ادیانی به منظور ایجاد روابط میان مذاهب اسلام و مسیحیت برگزار می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، گروهی از دانشجویان در دانشگاه ایالتی می سی سی پی واقع در شهر آکسفورد در ایالت می سی سی پی، اواسط نوامبر یک همایش «میان ادیانی» برگزار می‌کنند.
همایش میان ادیانی قرار است 14 نوامبر 2017 میلادی در کلیسای کاتولیک شهر آکسفورد برپا شود. این نخستین باری است که یک همایش میان ادیانی به عنوان یک تکلیف درسی در گروه ادیان این دانشگاه برپا می‌شود و اساتید نیز حمایت‌شان را اعلام کرده‌اند.
دکتر مری تورلکیل استاد دانشگاه که برای برپایی این گردهمایی دانشجویان را هدایت می‌کند، گفت: این یک همایش مربوط به خدمات اجتماعی است که توسط خود دانشجویان برنامه ریزی شده است. بخشی از بودجه دریافتی گروه را به این گردهمایی اختصاص داده‌ایم.
تورلکیل در ادامه افزود: این گردهمایی فرصتی برای مسلمانان و مسیحیان می‌باشد. همچنین کسانی که به یادگیری درباره دو مذهب اسلام و مسیحیت علاقه دارند می‌توانند از این موقعیت بهره مند شده، به گفتگو و صحبت با یکدیگر پرداخته و به سخنان رهبران مذهی شان گوش هند.
سخنرانان مسلمان و مسیحی از بخش‌های مختلف جنوب شرقی ایالات متحده برای حضور در این همایش شرکت خواهند کرد. این گروه از دانشجویان امیدوار هستند فضایی را برای گفتمان میان ادیانی فراهم سازند.
اسکات الکساندر، پروفسور دانشگاه در اتحادیه الهیات کاتولیک‌ها، اشخاص را به شرکت در این گفتمان میان ادیانی تشویق کرده و گفت: به نظر می‌رسد اگر راه حلی برای رسیدگی به وضعیت کنونی و سوءتفاهمات، تعصبات و نفرت مذهبی و پایان دادن به بی عدالتی ها به نام مذهب وجود داشته باشد، آن راه حل گفتمان میان ادیانی باشد.