در نشست فصلی مدیریت استانی کرمانشاه عنوان شد

امروزه به شدت احتیاج به تبلیغ دین و کار فرهنگی احساس می شود

شناسه خبر : 50173

1396/08/11

تعداد بازدید : 235

امروزه به شدت احتیاج به تبلیغ دین و کار فرهنگی احساس می شود
نشست فصلی کارکنان مدیریت استانی حوزه خواهران استان کرمانشاه با حضور «آیت الله علما»، نماینده ولی فقیه در این استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام و المسلمین طاهر»، مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم و تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع)، اظهار داشت: هدف از برگزاری نشست، گزارش‏دهی کارکنان مجموعه از فعالیت های صورت گرفته و بهره مندی از نصایح و راهکارهای آیت الله علماء است. 
وی در ادامه، گزارشی کلی از وضعیت آماری طلاب حوزه علمیه خواهران استان ارائه نمود و معاونین مدیریت استان را به ارائه گزارش مختصر و بیان چالش های مرتبط با حیطه فعالیت خود دعوت کرد.
پس از ارائه گزارش معاونان، نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه ضمن تشکر از زحمات کادر مدیریت استان گفت: ما امروز به شدت احتیاج به تبلیغ دین و کار فرهنگی داریم، نگاه مقام معظم رهبری اینطور است که همه نهاد ها و وزارتخانه ها یک طرف، کار فرهنگی یک طرف می باشد و هدف و غایت حوزه ها کار فرهنگی و ترویح دین است بنابراین سعی و تلاش ما باید در دنبال کردن  هر چه بهتر این رویه باشد.
ایشان در ادامه به بیان اهمیت اخلاص و تقوا و اثر آن در نشاط و انجام امور علی رغم کمبود امکانات، پرداخت و افزود: امام خمینی (ره) با اخلاص، تقوا، مقاومت و شناختی که از دین و اسلام داشت توانست چنین انقلاب عظیمی را به ثمربرساند، وقتی بفهمیم برای اسلام کار می کنیم، موجب نشاط مضاعف ما خواهد شد . 
وی همچنین با اشاره به محرومیت های استان کرمانشاه و نیز محرومیت ها و کمبود هایی که بزرگان دین در راه تبلیغ دین با آن مواجه بودند، تصریح کرد: محرومیت ها نباید مانع تلاش شود، اینکه یک روزی  همه اسباب و ابزار و امکانات بر وفق مراد باشد، ممکن نیست  و ما با همین امکانات باید کار کنیم و خدمت کنیم .
آیت الله علما در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کادر مدیریت استانی حوزه خواهران تصریح کرد : بهترین مدیریت ها، مدیریت مرتبط با دین است، همه بزرگان خودشان را به زحمت انداختند و برای حفظ کلمه «لا اله الا الله» و تبلیغ و ترویج و تایید این کلمه به آب و آتش زدند. ما هم باید به بزرگان خود اقتدا کنیم و خداوند هم به ما توان و قدرت می دهد و امروز با وجود همه حرفها  نسبت به گذشته نمره بالایی داریم .
 
انتهای پیام/1012