مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران خبر داد:

برگزاری دوره تربیت مربی با موضوع جمعیت در حوزه علمیه خواهران مازندران

شناسه خبر : 49972

1396/08/08

تعداد بازدید : 252

  برگزاری دوره تربیت مربی با موضوع جمعیت در حوزه علمیه خواهران مازندران
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: یکی از برنامه های حوزه علمیه خواهران مازندران پیگیری دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در بحث جمعیت است؛ لذا با همکاری قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران دوره های تربیت مربی جمعیت را در سطح استان برگزار می نمائیم.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در نشست هم اندیشی با مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء(ص) مازندران در خصوص برگزاری دوره تربیت مربی جمعیت، بیان کرد:  لازمه تحقق اهداف انقلاب، آرمان‌های حضرت امام (ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و رسالت‌های حوزه‌های علمیه که پشتوانه هزار ساله دارد، هم‌افزائی و بهره گرفتن از همه ظرفیت‌های داخلی و خارجی است.
وی افزود: سیاست ما تعامل با تمام سازمان‌های اجتماعی، فرهنگی و... است که در مسیر رسالت حوزه علمیه که مبتنی بر اهداف اسلام و انقلاب می‌باشد، حرکت می‌کنند و قطعا قشری نگری و عمل نمودن براساس آن نتیجه‌ای جز هدر رفتن سرمایه نخواهد داشت.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه حوزه علمیه به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مادر نظام بوده و تمام نهادهای انقلابی مولود و فرزندان حوزه علمیه هستند؛ بنا بر این در جهت تحقق رسالت خود با سازمان‌های مختلف هم‌افزائی خواهیم داشت؛ و قطعا حضور افراد انقلابی در این سازمان‌ها یک فرصت بسیار خوبی است و با همکاری آن‌ها می‌توانیم در جهت پیشبرد اهداف اسلام، نظام و حوزه‌های علمیه گام برداریم که قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران یکی از این نهادها می‌باشد.
وی در ادامه گفت: تمام مدارس علمیه خواهران مازندران داری پایگاه بسیج بوده و کلیه طلاب خواهر مازندران‌، عضو بسیج حوزه هستند و در حال حاضر این استان دارای حدود 5 هزار طلبه بسیجی خواهر در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که این ظرفیت بسیار خوبی جهت همکاری با این قرارگاه بوده و قطعا اگر نتوانیم از این فرصت به درستی استفاده نمائیم، پاسخگوی نسل حاضر و آینده نخواهیم بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری اظهار کرد: یکی از برنامه‌های حوزه علمیه خواهران مازندران پیگیری دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در بحث جمعیت است که تا کنون نشستهای تخصصی و روشنگری را در مدارس علمیه خواهران برای طلاب و هم در جامعه برای عموم مردم انجام داده و بنا داریم با همکاری قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران دوره‌های تربیت مربی را جهت انجام یک اقدام اساسی و بنیادی در این زمینه در سطح استان برگزار نمائیم.
وی تصریح کرد: جامعه هدف ما در طرح تربیت مربی در بحث جمعیت، حوزه علمیه خواهران با حضور کلیه خواهران طلبه مبلغی که در این زمینه تا کنون فعالیت نموده‌اند، طلابی که در این خصوص آثار پژوهشی دارند، مشاورین مدارس علمیه خواهران، طلابی که در طرح رحمت شرکت نمودند و.... هستند که می‌توان با همکاری قرارگاه خاتم این طرح را در مازندران به صورت آزمایشی و پایلوت اجرا کرد و در نهایت به تمام کشور تعمیم داد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در پایان خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف مورد نظر در این طرح، باید با برنامه حرکت کرد و همچنین باید ابتدا و انتهای طرح مشخص شود؛ همچنین پیشنهاد ما این است که جلسات آموزشی پیوسته نبوده و به صورت ماهیانه یا فصلی برگزار و تکلیف محور شود و حضور طلاب در جلسات منوط به انجام تکالیف ارائه شده باشد تا به نوعی کارورزی صورت گیرد و طلاب با آمادگی کامل در این دوره شرکت کنند.

انتهای پیام / 1003