۱۰۰ ایستگاه‌ قرآنی بانوان در مسیر زیارت اربعین

شناسه خبر : 49895

1396/08/06

تعداد بازدید : 178

۱۰۰ ایستگاه‌ قرآنی بانوان در مسیر زیارت اربعین
گروه بین‌الملل: ۱۰۰ ایستگاه‌ قرآنی ویژه بانوان در مسیر زیارت میلیونی اربعین در عراق، پذیرای زائران است.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به نقل از خبرگزاری قرآنی قاف، «امل المطوری»، ناظر گروه‌های قرآنی بانوان از برپایی ۱۰۰ ایستگاه قرآنی ویژه بانوان به همت بخش بانوان  عتبات و زیارتگاه‌ها و همچنین بانوان موسسات قرآنی وابسته به اتحادیه روابط و تجمعات قرآنی عراق خبرداد.
 
وی همچنین تصریح کرد: این ایستگاه‎های قرآنی در ۱۲ استان عراق در مسیر راهپیمایی میلیونی زیارت اربعین از بصره تا کربلا راه‌اندازی شده است.
«مرضیه حیدر» مسئول بخش قرآن کریم وابسته به مرکز امور بانوان آستان مقدس علوی نیز در این باره تصریح کرد: ایستگاه‌های قرآنی این مرکز با همکاری شورای عالی قرآن در عتبات و زیارتگاه‌های عراق در طول مسیر راهپیمایی زائران در استان‌های جنوبی برپاشده و هم زمان با آغاز حرکت زائران برای زیارت امام حسین(ع) فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
وی همچنین با بیان این که فعالیت ایستگاه‌های قرآنی ویژه بانوان تا پایان زیارت میلیونی اربعین ادامه دارد، گفت: فعالیت این ایستگاه‌های قرآنی شامل تصحیح سوره‌های حمد و توحید، برپایی مسابقات قرآنی با هدف نشر فرهنگ قرآنی میان زائران و همچنین برگزاری آیین‌های مذهبی در حضور بانوان زائر می‌شود/.