۱۸۰۰ مسلمان میانماری در آستانه مرگ

شناسه خبر : 49894

1396/08/06

تعداد بازدید : 175

۱۸۰۰ مسلمان میانماری در آستانه مرگ
گروه بین‌الملل: مسلمانان محاصره شده میانماری ضمن هشدار نسبت به پایان ذخیره غذایی خود، خواستار کمک‌های فوری مسلمانان شدند.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به نقل از خبرگزاری آراکان؛ صدها مسلمان روهینگایی در یکی از روستاهای ایالت راخین واقع در غرب میانمار، از مسلمانان خواستند پیش از مرگ همه آن‌ها به دلیل اتمام ذخیره غذایی و ادامه یافتن محاصره روستا توسط ارتش و بودایی‌های افراطی، به کمک آنها بشتابند. 
 
یکی از ساکنان روستایی در شهر «اکیاب» که خواست نامش فاش نشود، در این باره تصریح کرد: فاجعه‌ای انسانی در انتظار ۱۸۰۰ تن از مسلمانانی است که در محاصره قرار گرفته و بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل داده‌اند. 
 
وی با بیان این که نیروهای امنیتی به ساکنان روستا اجازه نمی‌دهند به منظور صید و یا تامین معیشت خود از روستا خارج شوند، خواستار اقدام فوری مسلمانان برای شکستن محاصره و ایجاد امکان صید برای ساکنان روستا و یا ارسال کمک‌های امدادی فوری شد. 
 
کلیپ ویدیوئی منتشر شده از این روستا، حاکی از خالی بودن ساحل از صیادان و توقف کشتی‌ها به دلیل ممانعت ارتش و نیروهای مسلح مرزی میانمار از استفاده از آنهاست. 
 
بر اساس گزارش‌های رسیده از این منطقه، تعدادی از مسلمانان روهینگیا که تلاش داشتند شبانه به صید رفته و غذایی برای خود تهیه کنند به دست نیروهای مسلح مرزی کشته شدند. 
 
ناظران در این باره می‌گویند: آغاز این محاصره به حمله نظامی علیه مسلمانان روهینگیا و ممانعت حکومت از اعطای گواهی شهروندی به اهالی این روستا آغاز شده است/.